1431155570254_139208270946095501561293.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد گفت: فعالیت تشکل‌های دانشجویی اگر توأم با دوستی و همدلی باشد نشانه پویایی، تحرک، نشاط و زنده بودن دانشگاه است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشحجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، دکتر مجید شمس در جمع دبیران تشکل‌های اسلامی و سیاسی دانشجویان این واحد دانشگاهی، افزود: تقویت همه تشکل‌های دانشجویی که در چارچوب قانون فعالیت می‌کنند جزء سیاست‌های دانشگاه است.

وی فعالیت اعضای تشکل‌ها توأم با مسائل تحصیلی و علمی را موجب خوشحالی دانست و اظهار کرد: البته این فعالیت‌ها باید در راستای اصلاح امور دانشگاه باشد.

رئیس واحد بروجرد تصریح کرد: جنبه علمی فعالیت‌های تشکل‌ها باید پررنگ‌تر از دیگر ابعاد آن باشد و با زبان علم با دیگران سخن گفته شود. چراکه انتظارات از دانشگاه به عنوان مکان انسان‌سازی بیش از دیگر جاهاست و باید در برنامه‌هایمان بتوانیم جاذبه ایجاد کنیم.

دکتر شمس تمرکز بر فعالیت‌های فرهنگی و پرهیز از اقدامات شتاب‌زده و عجولانه در برنامه‌ریزی‌های تشکل‌های دانشجویی را یکی از مؤثرترین اقدامات عنوان و اضافه کرد: پرهیز از افراط و تفریط و حرکت بر مسیر اعتدال ماندگار و پایدارتر خواهد بود.

پژوهشگر برتر سال ۱۳۹۴دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان همدان دانشجو را رکن اصلی و اساسی دانشگاه عنوان کرد و افزود: فعالیت در تشکل‌های سیاسی اسلامی تمرین و ممارست سیاسی و آموزش کار مشارکتی برای آینده دانشجویان خواهد بود. بنابراین تشکل‌های دانشجویی نباید اجازه دهند گروه‌های خارج از دانشگاه برای رسیدن به مطامع خود از آنان استفاده ابزاری کرده و از نام آنان سوءاستفاده کنند.

شمس گفت: دبیران تشکل‌های دانشجویی باید عصاره و نماینده واقعی اعضای تشکل مربوطه باشند و از نقدهای سازنده و آگاهانه استقبال کنند. چراکه انتقاد سازنده سبب رفع کاستی‌ها و پیشرفت امور خواهد شد.