55686.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  ‌فرماندار شهرضا گفت: یکی از مهمترین نیازهای شهرستان در حوزه احیای سفال و سرامیک، ایجاد مراکز علمی نظیر دانشگاه علمی کاربردی است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان در شهرضا، محسن گلابی شامگاه گذشته (چهارشنبه) در جلسه بررسی مسائل و معضلات صنایع دستی شهرستان اظهار کرد: زیر ساخت های ایجاد شهرک صنایع دستی شهرضا فراهم شده و به زودی شاهد راه اندازی آن خواهیم بود.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین مزایای ایجاد شهرک صنایع دستی شهرضا، ایجاد اشتغال گسترده برای جوانان و حفظ بخش مهمی از هویت و تاریخ مردم منطقه است.

فرماندار شهرضا با اشاره به راه‌اندازی دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی در شهرضا، افزود: به زودی طرح سفال و سرامیک شهرضا به یونسکو می‌رود و ثبت جهانی می‌شود و شهرضا در شهرهای جهانی دنیا ثبت و معروف می‌شود.

گلابی افزود: باید از این پس نقش و نگارهای سفالینه های شهرضا بر تزیینات ساختمانی آن نیز دیده شود زیرا سفال شهرضا با ثبت در فهرست میراث جهانی یونسکو به عنوان کالایی جهانی و با ارزش به همگان معرفی شود.

وی با تأکید بر لزوم حفظ استانداردهای اصیل ساخت سفال و سرامیک شهرضا گفت: باید زمینه احیای نقش‌های اصیل شهرضا در سفال و سرامیک ایجاد شود.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه باید آزمایشگاه سفال و سرامیک در شهرضا ایجاد شود، گفت: ایجاد دانشکده علمی کاربردی سفال و سرامیک در شهرضا یک ضرورت است.