800px-Kharazmi_University-Hesarak.png

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیر انجمن دانشجویان افغانستانی دانشگاه خوارزمی از برگزاری کارگاه یک روزه تاریخ افغانستان در این دانشگاه خبر داد.

خداداد اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه البرز،گفت:کارگاه یک روزه تاریخ افغانستان به همت انجمن دانشجویان افغانستانی دانشگاه خوارزمی در دانشگاه خوارزمی آغاز شد.

وی در ادامه به معرفی انجمن دانشجویان افغانستانی دانشگاه خوارزمی پرداخت و افزود: نخستین فعالیت‌های این انجمن به سال ۱۳۸۷ بر می‌گردد که اولین گام‌ها در این تاریخ برداشته شد اما درسال ۹۲ به صورت رسمی از شورای سه نفری دانشگاه خوارزمی مجوز فعالیت دریافت کرد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: دریافت مجوز افزایش فعالیت‌های انجمن را به دنبال داشت تا جایی که نمایشگاه‌های فرهنگی، اردوهای چند روزه، سمینارهای علمی آموزشی و مراسم‌های مذهبی متعددی توسط انجمن دانشجویان افغانستانی دانشگاه خوارزمی در این مدت برگزار شد.

اسماعیلی به مهم‌ترین فعالیت‌های فرهنگی انجمن اشاره کرد و یادآور شد: به مناسبت هفته فرهنگی افغانستان، نمایشگاه فرهنگ افغانستان با شکوه تمام برگزار گردید وگوشه‌ای از فرهنگ غنی افغانستان را به نمایش عموم قرار داد؛ این نمایشگاه مورد استقبال عموم قرار گرفت و از طرف دانشگاه به عنوان یکی از بهترین برنامه‌های فرهنگی شناخته شد.

مدیر انجمن دانشجویان افغانستانی دانشگاه خوارزمی افزود: در زمینه اردو نیز شاخص‌ترین اردوهایی که برگزار گردید اردوی سه روزه مشهد مقدس و اردوی سه روزه شیراز بود .

وی از برگزاری سمینارهای علمی توسط این انجمن خبر داد و اعلام کرد: در سال ۱۳۹۳ سمینار علمی، در سطح نمایندگان مجلس دو کشور و سفیر جمهوری اسلامی افغانستان، تحت عنوان «شهید مزاری و وحدت ملی» برگزار گردیدکه می‌توان این برنامه را برگ زرینی در کارنامه انجمن دانست.

شایان ذکر است در کارگاه آموزشی تاریخ افغانستان حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالمجید ناصری داوودی به تشریح تاریخ پیش از اسلام، پس از اسلام و معاصر افغانستان پرداخت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با معرفی اقوام حاضر در این کشور، عدم انسجام میان این اقوام را یکی از بزرگترین مشکلات افغانستان اعلام کرد.

گفتنی است شرکت در این کارگاه برای عموم آزاد بود که با استقبال دانشجویان نیز همراه شد.