رخشانی مهر سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – ساری – مدیرکل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بیش از دو میلیون مترمربع پروژه نیمه‌تمام در دانشگاه ها داریم که قدمت برخی از آنان به قبل از سال ۷۰ برمی‌گردد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، مهر الله رخشانی مهر ظهر چهارشنبه در جمع خیرین در دانشگاه علوم کشاورزی افزود: در سال جاری هیچ پروژه‌های جدیدی در دانشگاه‌های کشور تعریف‌نشده است و این تصمیم مربوط به قبل از دولت جدید است.

وی اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه نیز تأکید بر آن شده است که پروژه جدیدی شروع نکنیم مگر آنکه اولویت داشته باشد و به تصویب هیئت دولت برسد و برخی از پروژه‌های نیمه‌کاره بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و طبیعی است که برای تکمیل آنان برنامه‌ریزی کنیم.

مدیرکل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم یادآور شد: توزیع ناعادلانه اعتبارات در گذشته سبب شده تا سهم برخی از دانشگاه‌ها از پروژه‌های عمرانی کم و سهم برخی بیشتر باشد.

وی افزود: در حال حاضر ناچاریم پروژه‌های نیمه‌تمام را تکمیل کنیم اما باید برای دانشگاه‌هایی که به سرانه مطلوب نرسیده‌اند نیز برنامه‌ریزی کنیم و امسال ۱۵۰ میلیارد تومان در دانشگاه‌ها سرمایه‌گذاری کردیم این درحالی‌که است که اعتبارات مصوب ۸۵۰ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری صد درصد اعتبارات تامیت و تجهیز دانشگاه ها را تخصیص دادیم گفت: سرجمع اعتبارات تخصیص یافته نسبت به سال گذشته چشمگیر است.

زیرساختهای دانشگاه علوم کشاورزی مطلوب نیست

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی مازندران – ساری گفت: زیرساخت‌های این دانشگاهی مطلوب نیست و نیازمند توجه ویژه است.

محمدعلی بهمن یار بابیان اینکه به دانشگاه‌ها کشاورزی باید توجه اساسی شود گفت: سرانه استانی و وزارتخانه‌ای این دانشگاه چندان مطلوب نیست.

وی با اشاره به اینکه وزارتخانه باید به دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم کشاورزی مازندران مدال افتخار دهد اظهار داشت: متأسفانه زیرساخت‌های این دانشگاه چندان فراهم نیست درحالی‌که حاضر ۷۰۰ دانشجوی دختر در خوابگاه‌های بسر می‌برند که تجهیزات کافی ندارند و انتظار داریم که به این دانشگاه جدی توجه و رسیدگی شود.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری ادامه داد: توجه به ضرورت‌ها و نیازمندی‌های این واحد دانشگاهی در استان لازم است و باید مسئولان توجه بهینه و اساسی داشته باشند.

وی خواهان جدی گرفتن مشکلات دانشگاه و ارائه راهکار اساسی شد و گفت: سوق دادن خیران برای رفع مشکلات این واحد دانشگاهی امری ضروری است.

بهمن یار تصریح کرد: امکاناتی نیاز داریم تا حداقل‌های دانشگاه علوم کشاورزی برآورده شود و بعد از گذشت ۳۷ سال از انقلاب اسلامی، یک باغ آموزشی به متراژ دو هزار و ۵۰۰ متر در دانشگاه تعریف‌شده است.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری افزود: متأسفانه در دوره گذشته ۲۵ هزار متر از زمین دانشگاه برای مسکن مهر از آن جدا شد که در این زمینه کوتاهی شده است.