1438073077614_635671155821023281.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون برنامه ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد گفت: شعار «دانش، فرهنگ و اقتصاد» شعار هفتادمین اجلاس سراسری دانشگاه آزاد بوده و منطبق بر منویات مقام معظم رهبری و سازگار با ماموریت، اهداف و چالش های پیش روی دانشگاه برنامه ریزی شده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر فریدون رهنمای رودپشتی، دبیر هفتادمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، در سخنانی در این اجلاس، به ضرورت و اهمیت برگزاری اجلاس سالانه اشاره کرد و گفت: این اجلاس هرساله به منظور بحث و بررسی درباره چگونگی انجام فعالیت‌ها و عملکرد سالانه دانشگاه و بازنگری بر روند اجرای برنامه‌های کوتاه مدت و راهبردی و نحوه استفاده از امکانات موجود در جهت افزایش کارآیی و اثربخشی کیفی و شناخت فرصت‌ها و تنگناهای موجود در امور دانشگاه، برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این اجلاس، نمایشی نبوده و با هدف ارتقای سطح کیفیت و نوآوری برگزار می شود، افزود: در اجلاس سالیانه مصمم هستیم به منظور تحقق اهداف چشم انداز دانشگاه، از اعضای شورای مرکزی به عنوان منابع انسانی و سرمایه اجتماعی ارزشمند دانشگاه حداکثر بهره را کسب و به هم افزایی بیشتر دست یابیم.

رهنمای رودپشتی به نتیجه مصوبات اجلاس سال گذشته شورای مرکزی دانشگاه اشاره کرد و افزود: محتوای اجلاس طی یک فرآیند کاری در قالب دستورالعمل‌ها در کمیسیون‌های تخصصی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت و تصمیمات حاصل به صورت مصوبات اجلاس به عنوان راهبردی فراگیر در دستور کار معاونت‌ها قرار گرفت.

وی افزود: به منظور پیگیری اجرای مصوبات اجلاس ۶۹، پایش مستمر در دستورکار کمیته علمی محتوایی مستقر در دفتر تعالی و توسعه سازمانی در حوزه معاونت برنامه ریزی قرار گرفت که حاصل آن ۱۵ دستورالعمل، آیین نامه و شیوه نامه اجرایی بود که تحت عنوان کتابی به نام «اجلاس ۶۹» با همکاری مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی مهرماه سال جاری به چاپ رسید.

دبیر هفتادمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده، درخصوص برگزاری اجلاس گفت: تهیه و تدوین بخشنامه و ارسال به تمامی معاونت ها و مدیران کل مستقل حوزه ستادی سازمان مرکزی، تشکیل شورای سیاست گذاری و کمیته های پنجگانه علمی و محتوایی، طراحی سایت و پرتال ثبت نام، تهیه و تدوین شیوه نامه یکسان مربوط به فرآیند تمامی کمیسیون ها و… از جمله اقدامات انجام شده در راستای برگزاری این اجلاس بود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی با اشاره به جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور اظهار داشت: دکتر میرزاده در این جلسه از مواضع دانشگاه و تلاش های آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی دفاع کرد که باعث فخر و مباهات است.

رهنمای رودپشتی در پایان ضمن قدردانی از همکاران و دست اندرکاران برگزاری اجلاس، گفت: از همکاران می خواهم در فرآیندی که دکتر میرزاده آغاز کرده، دست بیعت دهند و از تدابیر مدیریتی ایشان دفاع کنند.