المپیاد علمی حوزه علمیه خواهرانسایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران گفت: تاکنون ۳۷ هزار طلبه از مدارس علمیه خواهران فارغ التحصیل شده و ۶۲ هزار نفر در حال تحصیل هستند.

محمود خالقی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سفر به استان قم نظام را مولود حوزه علمیه دانسته‌اند و ارتباط میان حوزه علمیه و نظام را تبیین کردند، اظهار داشت: قبل از انقلاب اسلامی بانوان طلبه به صورت غیر ساماندهی شده دروس حوزوی را فرا می‌گرفتند اما به برکت جمهوری اسلامی حوزه‌های علمیه رونق گرفت.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران کشور با اشاره به فعالیت ۴۴۷ مدرسه علمیه خواهران در سراسر کشور، افزود: در این مدارس علمیه حدود ۳۷ هزار نفر فارغ‌التحصیل شده و ۶۲ هزار نفر نیز شاغل به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه پدیده حوزه علمیه خواهران از ثمرات شجره طیبه انقلاب اسلامی است، افزود: خواهران طلبه باید زینب‌گونه در راه آرمان‌های نظام مقدس تبلیغ کنند.

خالقی بیان کرد: ۳۸۲ مدرسه علمیه در سطح ۲، ۵۸ مدرسه علمیه در سطح ۳ و ۷ مدرسه علمیه در سطح ۴ فعال هستند.

به گفته وی، ۵۴ هزار و ۲۰۵ طلبه در سطح ۲، ۸ هزار و ۲۰۹ نفر در سطح ۳ و ۶۲ نفر در سطح ۴ در مدارس علمیه خواهران در حال تحصیل هستند.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران، فارغ التحصیلان سطح ۲ این مدارس را ۳۷ هزار و ۴۶ نفر و سطح ۳ را ۳۵۲ نفر اعلام کرد.

به گفته خالقی، این آمار شامل مدارس علمیه جامعه الزهرا(س)، خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی می‌شود.

وی با اشاره به آغاز ثبت نام برای پذیرش سطح ۲ و ۳ حوزه علمیه خواهران از ۲۵ بهمن ماه اظهار داشت: شیوه های تحصیل حوزه علمیه خواهران در سطح ۲ به سه شکل حضوری تمام وقت، نیمه حضوری و پاره وقت، در سطح ۳ به صورت حضوری تمام وقت، نیمه حضوری و غیرحضوری و در سطح ۴ به صورت حضوری تمام وقت است.

خالقی با بیان اینکه دوره‌های سطح ۲ به صورت عمومی است، افزود: دوره‌های سطح ۳ در ۱۰ رشته تفسیر علوم قرآن، فقه و اصول، کلام اسلامی، تاریخ اسلام، اخلاق و تربیت اسلامی، مدرس ادبیات عرب، فلسفه اسلامی، مطالعات اسلامی زنان، کلام با گرایش امامت و کلام با گرایش مهدویت و دوره‌های سطح ۴ در رشته‌های فقه خانواده و تفسیر تطبیقی ارائه می‌شود.