دانشجو. عتبات. دانشگاه سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: بیش از دو هزار و ۶۰۰ دانشجو به عتبات عالیات سفر کرده اند که از این تعداد ۲۴ کاروان زمینی و ۴۲ کاروان هوایی اعزام شده‌اند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، محمد زارع، از اعزام بیش از ۲۶۰۰ دانشجو به عتبات عالیات در چهاردهمین دوره اعزام های این ستاد خبر داد.

وی افزود: چهاردهمین دوره اعزام دانشجویان به عتبات از ۵ بهمن ماه آغاز شده و این اعزام ها تا پایان فروردین ماه ۹۵ ادامه خواهد داشت.

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان اظهار داشت: تاکنون بیش از دو هزار و ۶۰۰ دانشجو در قالب ۶۶ کاروان به عتبات عالیات سفر کرده اند که از این تعداد ۲۴ کاروان زمینی و ۴۲ کاروان هوایی اعزام شده اند. و تا پایان فروردین ماه ۹۵ آمار اعزام ها به بیش از ۱۱ هزار نفر خواهد رسید.

وی گفت: با توجه به اینکه تمامی کاروان های دانشجویی دارای روحانی هستند؛ از این رو ستاد عتبات دانشگاهیان، مداحان ثابتی را در نجف و کربلا در نظر گرفته است که مراسم استقبال و زیارت اول در حرم و وداع شب آخر در کربلا و نجف، زیر نظر روحانی کاروان و با حضور مداحان اعزامی برگزار می شود.

زارع یادآور شد: همچنین کارهای فرهنگی با اشراف بعثه مقام معظم رهبری در کربلا و در نجف ویژه دانشگاهیان انجام می شود که از آن جمله اعزام دانشگاهیان برای زیارت حربن یزید ریاحی با روایت گری مصور توسط راوی و نماینده بعثه در مرقد مطهر ایشان برگزار می شود.

وی اعلام کرد: همچنین همایش های جداگانه ای در کربلای معلا در بعثه مقام معظم رهبری برگزار می شود که دانشجویان در این همایش تجدید میثاق مجددی با امام، شهدا و مقام معظم رهبری می ببندند.