1455448063312_tm.1jsp.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی باید از پیش‌قراولان هنر، ذوق و فعالیت‌های فرهنگی باشد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در اختتامیه در بخش‌های هنرهای تجسمی و ادبی هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی کشور، طی سخنانی اظهار داشت: امیدوارم این جشنواره فرهنگی در دوره‌های بعد با تعداد بیشتر دانشجویان شرکت کننده و رقابت پررنگ‌تر برگزار شود.

وی، از حمایت رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در برپایی این جشنواره و برنامه‌های فرهنگی به میزبانی این دانشگاه، تقدیر کرد و گفت: مدیران دانشگاه‌ها، باید توجه ویژه‌ای به مسائل فرهنگی داشته باشند تا موجب جذب بیشتر دانشجویان شوند.

هاشمی با تأکید بر برگزاری و انجام فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی توسط دانشجویان، تصریح کرد: باید جوانان را به سمت فعالیت‌های فرهنگی جذب کرد و فعالیت‌های دانشجویان باید انتخاب همراه باشد و اجبار کارساز نیست.

وزیر بهداشت افزود: اگر بخواهیم در حوزه مسائل مذهبی نیز کار کنیم باید از مسیر تجربه دیگران حرکت کنیم و در این حوزه حتماً باید فعالیت‌ها نه به اجبار بلکه با انتخاب خود دانشجویان باشد چراکه خداوند نیز همین مسیر را به بندگانش توصیه می‌کند.

وی ضمن تبریک و تشکر از همکاران خود در معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت به دلیل برگزاری شایسته این مراسم و ایجاد بستر مشارکت و رقابت دانشجویان، اظهار داشت: قطعاً این جشنواره در زندگی آتی دانشجویان موثر خواهد بود و امیدواریم هر سال شاهد برگزاری پرشورتر این مراسم باشیم.

هاشمی با اشاره به حضور اساتیدی چون محمدعلی بهمنی و افشین یداللهی در این مراسم گفت: گردهم آمدن و جمع شدن دانشجویان در کنار یکدیگر در این جشنواره در زندگی آینده آنها هم نیز موثر است و امید است که جوانان و دانشجویان این بزرگان را الگوی کار خود در فعالیت‌های فرهنگی و هنری قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: باید به خدا، راستی، درستی و نیک‌پنداری پای‌بند باشیم و با عشق به مردم برای رفع مشکلات آنان اقدام کنیم و اگر خدا را باور کنیم و تاریخ ایران را بدانیم حتما سعادت قرین ما خواهد بود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، هاشمی در پاسخ به درخواست طنز مجری برای اعطای وام ازدواج به برگزیدگان جشنواره تصریح کرد: امید است که زندگی خوبی در انتظار شما دانشجویان باشد و یکی از تصمیمات مهم زندگی ازدواج است که باید با توکل به خدا و چشم بینا علاوه بر احساس در مسیر آینده قدم بگذارید.

گفتنی است هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی کشور در سه بخش اصلی هنری، ادبی و مجازی به صورت سالانه در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود.