800px-Kharazmi_University-Hesarak.png

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی گفت: این دانشگاه با توجه به قدمت و جامعیتی که دارد می‌تواند جزو دانشگاه‌های برتر کشور باشد به همین دلیل در برنامه ۱۰ ساله، این دانشگاه باید جز ۱۰ دانشگاه برتر کشور باشد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه البرز، دکتر جعفر کیوانی در مراسم گشایش باشگاه استعدادهای درخشان دانشگاه خوارزمی که امروز دوشنبه(۲۶ بهمن) در این دانشگاه برگزار شد، گفت: این اولین نشستی است که با موضوع استعدادهای درخشان در دانشگاه برگزار می‌شود.

وی افزود: کشور ما دارای یک برنامه چشم انداز ۲۰ ساله است که در پایان آن یعنی سال ۱۴۰۴ ایران باید به کشوری پیشرفته و مبتنی بر دانایی تبدیل شود.

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به اهداف سند چشم انداز باید نیروی انسانی توانایی داشته باشیم و تربیت این نیروی انسانی توانا در همه دنیا بر عهده دانشگاه‌هاست. اما هر دانشگاهی قادر به تربیت این نیروی انسانی نیست و فقط دانشگاه های برتر هستند که می‌توانند مسئولیت تامین و تربیت آن را بر عهده بگیرند.

کیوانی با بیان اینکه یکی از وظایف ما شناسایی و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه است، اعلام کرد: گشایش باشگاه استعدادهای درخشان دانشگاه کار جدیدی است که با تعیین مدیر آن در زمینه شناسایی و هدایت استعدادهای درخشان گام‌های بلندی برخواهیم داشت.

وی اولین اقدام باشگاه استعدادهای درخشان را شناسایی این استعدادها عنوان کرد و گفت: در قدم اول این شناسایی بر مبنای فعالیت‌های علمی دانشجو و انتخاب دانشجویان برتر هر دوره قرار داده‌ایم؛ این شیوه ابتدایی است و با راه‌اندازی باشگاه شیوه‌های نوین را در کنار آن قرار خواهیم داد.

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی در پایان گفت: بهترین کاری که برای یک استعداد درخشان می‌توان انجام داد این است که وی را در مسیری قرار داد تا تاثیر خود را بر جامعه اعمال کند زیرا این استعداد فقط متعلق به او نیست و باید در خدمت جامعه قرار بگیرد.