حسین انتظامی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد از حمایت از نشریات دانشجویی توسط این معاونت خبر داد و گفت: مرکز مطالعات فرهنگی رسانه می تواند آموزش های تخصصی به نشریات دانشجویی برگزیده دانشگاه تهران ارائه کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، حسین انتظامی در مراسم اختتامیه جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه تهران گفت: خوشحالم که بعد از یازده سال و به همت معاونت فرهنگی دانشگاه تهران این جشنواره به طور مجدد برگزار شد و مطمئن هستم که این رخداد تاثیر بسیاری در پویایی فعالان نشریات دانشجویی خواهد داشت.

وی با اشاره به اتمام فرآیند تعیین رتبه‌ مطبوعات و خبرگزاری‌های کشور در این وزارتخانه گفت: رتبه‌بندی مطبوعات حرکت رو به رشد خوبی است که می‌تواند به حوزه‌هایی مانند حمایت و مخاطب‌شناسی وصل شود.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد عنوان کرد: رتبه‌بندی مطبوعات الهام بخش است، چراکه شاخص‌ها مشخص است و درجه رسیدن به آنها در حوزه رقابت، می‌تواند رشد کیفی را فراهم کند و خروجی آن را به جشنواره‌ها وصل کند.

انتظامی بر لزوم تبیین درست شاخص‌های ارزیابی رسانه‌ها تاکید کرد و افزود: بهتر است شاخص‌های دارای رتبه کمی در دوره ارزیابی تعریف و رسما اعلام شود.

وی تاکید کرد: در کشور ۱۵۰ روزنامه در تمامی زمینه‌ها وجود دارد و طبق ۲۵ شاخص متفاوتی که خود مطبوعات و بدون دخالت دولت تعریف کرده‌اند، هر شش‌ماه یکبار با تعریف مجدد شاخص‌های تعیین شده مورد ارزیابی قرار می‌گیرند تا امکان رقابت و ارتقاء کیفی در آنها همیشه وجود داشته باشد و در نهایت نتیجه رتبه‌بندی در سایت معاونت مطبوعاتی نشان داده می‌شود.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد تصویب «قانون دسترسی آزاد به اطلاعات» را مثبت ارزیابی کرد و گفت: «طبق قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات که سال ۸۸ در مجلس به تصویب رسید، هر موضوعی که برای شهروندان ایجاد حق یا تکلیف کند، تمام دستگاه‌های دولتی، حکومتی و حتی موسسات خصوصی در آن حوزه را موظف می‌کند در صورت مراجعه شهروندان، اطلاعات را در اختیار آنها بگذارند و انتشار عمومی دهند.

انتظامی تصریح کرد: راه صحیح مبارزه با فساد، قرار دادن اطلاعات در اختیار مردم است.