IMG_0077_JPG.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم گفت: باید از ظرفیت بین المللی بودن دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین در راستای صدور فرهنگ ایرانی – اسلامی به دیگر کشورها استفاده کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قزوین، دکتر محمد حسین امید، در افتتاحیه‌ دانشکده‌ کشاورزی و منابع طبیعی که بعد از ظهر روزگذشته در دانشگاه بین الملل امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه امام خمینی(ره) استان قزوین به جهت بین المللی بودن آن باید اقدامات و وظایف مسئولان نیز در راستای تقویت جنبه های بین المللی دانشگاه انجام شود.

وی افزود: جنبه‌های بین‌المللی دانشگاه باقدمت ۳۰ساله نیازمند کمک، حمایت و همکاری مسئولان دانشگاهی و تعامل دستگاه‌های اجرایی است.

امید یادآور شد: اهداف اولیه‌ مبنی بر افزایش تعداد دانشجوهای بین‌المللی دانشگاه دنبال نشده که این اهداف حمایت و کمک مسئولان و دستگاه های اجرایی را می طلبد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم، تحقیقات خاطر با اشاره به اینکه دانشگاه امام خمینی‌(ره) دو ویژگی دارا است گفت: یکی از ویژگی‌ها نام دانشگاه است که در کشور تکرار نمی‌شود و دیگری بین‌المللی بودن این دانشگاه است.

امید تصریح کرد: باید اقدامات در راستای اهداف اولیه‌ دانشگاه به گونه‌ای صورت گیرد که سالانه ۵هزار دانشجو خارجی مورد پذیرش دانشگاه قرار گرفته و با این هدف می‌توانند پیام انقلاب را نیز منتقل کنند.

امید تصریح کرد: تکمیل زیرساخت‌ها و نقش بین‌المللی دانشگاه از موضوعات با اهمیتی است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد و در جهت تقویت آن تلاش کنند.

وی تاکید کرد: افتتاح دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی موجب افزایش بهره‌وری در کشاورزی و تولید محصولات خواهد شد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم، تحقیقات در پایان گفت: با تأسیس رشته‌های دانشگاهی زمینه‌ی مدیریت بهینه مصرف در آب و خاک و تولید محصولات کشاورزی فراهم خواهد شد.

تاسیس رشته‌های جدید در دانشکده کشاورزی قزوین

رئیس دانشکده کشاورزی قزوین گفت: با توجه به پتانسیل استان و دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و با افتتاح مستقل دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی رشته‌های جدید در این دانشگاه تاسیس خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، قاسم علی گروسی رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی نیز در این مراسم در سخنانی اظهار کرد: فعالیت دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی در حال حاضر در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در در رشته‌های بیوتکنولوژی، تولید و اصلاح نباتات، علوم باغبانی و فضای سبز است.

وی افزود: با افتتاح و ارتقای جایگاه علمی و ارتباط بیشتر دستگاه‌ها و گسترش رشته‌ها می‌توان در راستای اهداف تولیدی جامعه گام برداشت.

گروسی اعلام کرد: ۳۵۰ دانشجو در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند که پیش از آن فعالیت‌های این دانشکده زیر نظر دانشکده فنی و مهندسی صورت می گرفت و در حال حاضر به صورت مستقل به فعالیت ادامه خواهد داد.

رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی استان در پایان گفت: آمادگی آن را داریم تا به زودی رشته‌های علوم باغبانی، منابع آبخیزداری، بیوتکنولوژی گیاهان دارویی، تولید فرآورده‌های محصولات کشاورزی و زدایش پسماند در دانشکده راه‌اندازی کنیم.

استفاده از ظرفیت قزوین برای ارتقای علم کشاورزی

استاندار قزوین گفت: با توجه به ظرفیت قزوین به‌عنوان قطب کشاورزی و اهمیت کشاورزی در سطح استان باید از نظر علمی نیز از این ظرفیت بهره‌مند شد و در این راستا علم کشاورزی را در استان ارتقا دهیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، فریدون همتی نیز در سخنانی با بیان این مطلب اظهار کرد: افتتاح دانشکده موجب می شود تا بستر مناسبی در کشاورزی جهت حرکت پرشتاب علمی صورت گیرد و شاهد پیشرفت‌هایی در کشاورزی باشیم.

وی افزود: با ارتقای دانش کشاورزی و تعامل بین دانشگاه‌ها و کشاورزان می‌توان در راستای مشکلاتی از قبیل کمبود آب و کاهش بهره‌وری تولید، گام‌های موثری برداشت.

همتی با اشاره به اینکه ارتباط بین دانشکده با کشاورزان موجب می‌شود تا آزمایشگاه‌هایی برای دانشجویان فراهم شود، گفت: این تعامل موجب ارتقای سطح علمی دانشجویان و کسب اطلاعات در راستای تولید بهتر محصولات می‌شود.

استاندار قزوین ادامه داد: ارتباط بین کشاورزان و دانشجویان و ترویج دانش کشاورزی در سطح استان اقتصاد دانش بنیان را در پی خواهد داشت.

وی تاکید کرد: با تشکیل اتاق فکر توسط اساتید نخبگان و دانشجویان در صدد هستیم تا سطح علمی و کشاورزی استان را جهت افزایش بهره‌وری و تولید بالا ببریم.

همتی در پایان گفت: دانشجویان کشاورزی باید اطلاعات جامعی در ارتباط با کشاورزی داشته و عملی آن نیز آن را آموزش ببینند تا پس از فارغ‌التحصیلی بتوانند یا کشاورزان همکاری داشته و مساعدت کنند.