IMG_0077_JPG.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم گفت: باید از ظرفیت بین المللی بودن دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین در راستای صدور فرهنگ ایرانی – اسلامی به دیگر کشورها استفاده کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قزوین، دکتر محمد حسین امید، در مراسم افتتاحیه‌ دانشکده‌ کشاورزی و منابع طبیعی که بعد از ظهر روزگذشته در دانشگاه بین الملل امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه امام خمینی(ره) استان قزوین به جهت بین المللی بودن آن باید اقدامات و وظایف مسئولان نیز در راستای تقویت جنبه های بین المللی دانشگاه انجام شود.

وی افزود: جنبه‌های بین‌المللی دانشگاه باقدمت ۳۰ساله نیازمند کمک، حمایت و همکاری مسئولان دانشگاهی و تعامل دستگاه‌های اجرایی است.

امید یادآور شد: اهداف اولیه‌ مبنی بر افزایش تعداد دانشجوهای بین‌المللی دانشگاه دنبال نشده که این اهداف حمایت و کمک مسئولان و دستگاه های اجرایی را می طلبد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم، تحقیقات خاطر با اشاره به اینکه دانشگاه امام خمینی‌(ره) دو ویژگی دارا است گفت: یکی از ویژگی‌ها نام دانشگاه است که در کشور تکرار نمی‌شود و دیگری بین‌المللی بودن این دانشگاه است.

امید تصریح کرد: باید اقدامات در راستای اهداف اولیه‌ دانشگاه به گونه‌ای صورت گیرد که سالانه ۵هزار دانشجو خارجی مورد پذیرش دانشگاه قرار گرفته و با این هدف می‌توانند پیام انقلاب را نیز منتقل کنند.

امید تصریح کرد: تکمیل زیرساخت‌ها و نقش بین‌المللی دانشگاه از موضوعات با اهمیتی است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد و در جهت تقویت آن تلاش کنند.

وی تاکید کرد: افتتاح دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی موجب افزایش بهره‌وری در کشاورزی و تولید محصولات خواهد شد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم، تحقیقات در پایان گفت: با تأسیس رشته‌های دانشگاهی زمینه‌ی مدیریت بهینه مصرف در آب و خاک و تولید محصولات کشاورزی فراهم خواهد شد.