1455461504548_7.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  اختتامیه اولین جشنواره ملّی بانوی کرامت امروز همزمان با ولادت حضرت زینب (س) با مشارکت دانشگاهیان و با هدف ترویج و تبلیغ ارزش های معنوی و دینی با حضور رییس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در دانشکده شریعتی برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدیان نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در این مراسم در سخنانی گفت:در کشور ما امام رضا (ع) همچون نگینی ارزشمند می درخشد و بارگاه ایشان چون قطعه ای از بهشت است که سالانه ۳۰ میلیون نفر به پابوس وی می روند و من امیدوارم این جشنواره کرامت سبب نورانیت بیشتر دلها و ارتباط بیشتر ما با امام رضا (ع) گردد.

جشنواره بانوی کرامت

وی در بخشی دیگر از صحبت های خود به حیات طیبه انسان اشاره نمود و گفت : در قرآن مجید و در حقیقت گوهر وجودی انسان بین زن ومرد هیچ گونه تبعیضی وجود ندارد و در مسیر تکامل هیچ گونه تفاوتی وجود ندارد و همه اعمال در مسیر خدا پذیرفته می شود و هرکس از زن ومرد تقوی بیشتری داشته باشد در نزد خداوند گرامی تر است و ارزش بیشتری دارد .

وی همچنین گفت : دانشجویان واساتید گرامی در این فضایی که عطش رسیدن به مسائل معنوی موج می زند از عرفان ناب اسلامی بهره ببرید. عرفان یعنی درک نظام احسن و آفرینش این جهان سراسر زیبابی است وعرفان اسلامی به ما کمک می کند تا با نظام احسن آشنا شویم و به قول عرفا ببینیم که در دنیا جز زیبایی وجود ندارد و هرچه هست جدا از خدا نیست .

دکتر مهاجرانی رئیس دانشکده شریعتی و دبیر جشنواره ملی بانوی کرامت نیز در سخنانی گفت: جشنواره بانوی کرامت از اوایل ماه مبارک رمضان آغاز شد و در مدت کوتاهی افتتاحیه مراسم شکل گرفت و پس از آن ودر طول ترم پاییز ۴۵۰ اثر و ۷۰ مقاله به دبیرخانه جشنواره رسید که امروز پس از داوری کلیه این آثار حدود ۳۰ اثر و مقاله منتخب از تمامی رشته ها معرفی و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت .

وی در بخشی دیگر از صحبت های خود گفت : هدف از برگزاری این مراسم این است که به دختران ما کمک بکند تا از سیره زندگی ائمه اطهار الگو برداری نمایند تا در زندگی تبدیل به مادرانی نمونه شوند.

جشنواره بانوی کرامت

براساس گزارش روابط عمومی دانشکده شریعتی، در ادامه برنامه نفرات برگزیده در تمامی رشته ها توسط مسوولین برگزاری جشنواره مورد تقدیر قرار گرفتند.