1431426034887_635662828845828992.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر درمورد درخواست جامعه دانشگاهی از مجلس دهم اظهار کرد: درخواست اصلی جامعه دانشگاهی از مجلس توجه بیشتر در بحث بودجه و اعتبارات در جهت کیفی‌تر شدن دانشگاه‌ها است.

سید احمد معتمدی در گفت و گو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر اینکه مطالبات جامعه دانشگاهی از مجلس جدا از مطالبات جامعه نیست افزود: هرچه کشور در امور اقتصادی و ارتباط با کشورهای دنیا قویتر شود دانشگاه‌ها نیز ازین ارتباطات سود می‌برند زیرا دانشگاه‌های دولتی عمدتا از بودجه دولت استفاده می‌کنند و رونق اقتصادی عامل مهمی در پیشرفت دانشگا‌ه‌ها است.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد اشتغال جوانان اظهار کرد: فارغ التحصیلان در دانشگاه‌ها باید به کار گرفته شوند و اشتغال جوانان بحث مهمی است که در راستای توسعه اقتصادی باید به آن توجه شود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه نخستین انتظاری که از مجلس وجود دارد این است که قوانین و جهت گیری مجلس به سمتی باشد که توسعه همه جانبه کشور را در بر داشته باشد، افزود: هماهنگی مجلس با دولت و دستگاه‌های دیگر نیز پارامتر مهمی است، زیرا چنانچه مجلس و دولت با یکدیگر هماهنگ نباشند مردم و کشور ضرر می‌کنند.

معتمدی در ادامه با تاکید بر اهمیت بحث بودجه و اعتبار دانشگاه‌ها گفت: من فکر می‌کنم جدا از مطالب ذکر شده درخواست مستقیم جامعه دانشگاهی از مجلس شورای اسلامی، توجه بیشتر به بودجه و اعتبارات در جهت کیفی تر شدن دانشگاه‌ها است.زیرا جامعه دانشگاهی از نظر کمی به مرز اشباع رسیده و اکنون بیش از گذشته به بحث افزایش کیفیت نیاز دارد و این امر نیازمند اعتبار و قوانین مناسب است.