ziafat-andishe_(1).JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیر گروه جامعه‌شناسی دانشگاه یزد از موافقت شورای گسترش آموزش عالی کشور با راه‌اندازی رشته جامعه‌شناسی در مقطع دکترا در این دانشگاه خبر داد.

دکتری جامعه شناسی دانشگاه یزد

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، دکتر “مسعود حاجی‌زاده میمندی” با بیان این که استان یزد از شکل جامعه سنتی به سوی جامعه صنعتی در حرکت است، گفت: در این فرایند علاوه بر دستیابی به فرصت‌ها و امکانات با چالش‌ها و آسیب‌های مختلفی به‌ویژه در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی مواجه می‌شویم که برای کاهش این مسائل نیاز به شناخت و پژوهش‌های علمی به‌ویژه تحقیقات جامعه‌شناسانه داریم.

وی افزود:‌ دانش‌آموختگان مقطع دکترای جامعه‌شناسی می‌توانند در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و مشاوره‌ای به شناخت علمی که پیش‌نیاز هرگونه سیاست‌گذاری اجتماعی و فرهنگی است، موثر واقع شوند و به عملیاتی شدن ابعاد اجتماعی و فرهنگی برنامه توسعه استان شتاب بخشند.

حاجی‌زاده میمندی با اشاره به تعداد واحدهای درسی این دوره، گفت: دوره دکترای جامعه‌شناسی ۴۴ واحد دارد که ۱۰ واحد دروس مشترک الزامی، ۱۴ واحد دروس تخصصی گرایش‌ها و ۲۰ واحد رساله است.

مدیر گروه جامعه شناسی دانشگاه یزد در پایان نیز یادآور شد: دانشگاه یزد از آغاز سال تحصیلی ۹۶- ۹۵ در دوره دکترای جامعه‌شناسی دانشجو می‌پذیرد.