سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم گفت: دانشگاه آزاد نمی‌تواند در همه در واحدها و مراکز خود دانشجوی خارجی غیربورس پذیرش کند.

حاج جباری مدیر کل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به این موضوع که دانشگاه آزاد مانند دانشگاه‌های دیگر باید برای پذیرش دانشجویان غیر بورس از کمیته مربوطه در وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان مجوز بگیرد، گفت: برای جذب دانشجوی خارجی غیر بورس از سوی دانشگاه آزاد، هماهنگی‌هایی صورت گرفته و جلساتی با امور بین‌الملل این دانشگاه تشکیل شده است.
مدیر کل امور دانشجویان ادامه داد: البته دانشگاه آزاد نمی‌تواند در همه مراکز و واحد‌های خود دانشجوی خارجی غیر بورس پذیرش کند، بنابر این اول باید دانشگاه آزاد بررسی کند که در چه مراکز و واحد‌هایی این امکان وجود دارد.
وی بیان کرد: دانشگاه آزاد باید واحدهایی را معرفی کند که توانایی جذب دانشجویان غیرایرانی را از همه جهات داشته باشد، در این صورت پذیرش درخواست آن‌ها هیچ مشکلی ندارد.
حاج جباری خاطرنشان کرد: یکی از مسائل مهم برای وزارت علوم این است که دانشگاهی که دانشجوی خارجی بورسیه پذیرش می‌کند، موظف است در قبال اخذ هزینه، خوابگاه دانشجویان را تأمین کند، این در حالی است که دانشگاه آزاد معمولاً فاقد خوابگاه است.