1454150891185_25592.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  سرپرست دانشگاه خوارزمی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در سال ۵۷ با مشارکت مردم به ثمر نشست، گفت: به همین دلیل هیچ وقت نباید مردم را از صحنه تحولات کشور کنار بگذاریم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز دکتر محمدعلی سبحان‌اللهی در جشن بزرگداشت سالروز انقلاب اسلامی در در دانشگاه خوارزمی، گفت: این ایام فرصت خوبی است تا آن واقعه بزرگ را به یاد آوریم و در کنار آن به ارزیابی عملکرد خود بپردازیم.

وی افزود: قبل از انقلاب، دخالت‌های آمریکا در همه ابعاد کشور از جمله تصمیم گیری و فرماندهی بسیار زیاد بود؛ به همین دلیل امام خمینی(ره) از همان ابتدای مبارزه بحث استقلال را مطرح کردند.

سبحان‌اللهی در ادامه به چرایی وقوع انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: چرایی انقلاب به مردم و اعتقادات آنها باز می‌گردد؛ زیرا نظام شاه، مردم و اعتقادات آنها را به کناری گذاشته بود و به مشارکت آنها توجهی نداشت.

به گفته وی، عدم توجه به اعتقادات مردم در کنار چپاول اموال و امکانات کشور و قرار گرفتن آن در دست عده‌ای خاص، مردم را به امید تغییر این وضعیت وارد صحنه کرد تا با رهبری امام خمینی(ره) این انقلاب پیروز شود.

وی با تاکید بر اهمیت رهبری امام خمینی(ره) در پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: اگر رهبری امام نبود، این سرمایه و زحماتی که برای انقلاب کشیده شده بود به جایی نمی‌رسید.

سرپرست دانشگاه خوارمی ادامه داد: اساس انقلاب اسلامی بر دو کلیدواژه مردم و اسلام استوار است و برای به نتیجه رسیدن آن شهدا و مجروحان زیادی تقدیم و شکنجه‌های دردناکی تحمل شده است.

سبحان‌اللهی اضافه کرد: ما باید عملکرد چندین ساله خود را بر مبنای همین دو کلیدواژه بسنجیم و نگاه کنیم تا ببینیم چقدر به مشارکت مردم پایبند بوده‌ایم؛ زیرا مشارکت مردم بود که این انقلاب را به وجود آورد.

وی تاکید کرد: ما باید در کنار هم کار کردن، برای کشور کار کردن و اتحاد را یاد بگیریم و نباید مردم را کنار بگذاریم؛ زیرا سرمایه هر کشوری مردم آن کشور هستند.

وی در پایان با بیان اینکه ایده‌های مخالف می‌توانند در کنار یکدیگر به هم‌افزایی برسند، اعلام کرد: سلیقه‌های مختلفی در جامعه وجود دارد؛ ولی همه این سلیقه‌ها یک هدف را دنبال می‌کنند. پس نباید هیچ سلیقه‌ای را کنار گذاشت.