26-200.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  همزمان با ایام ا… دهه فجر انقلاب اسلامی ، پروژه ساخت یادمان شهداء گمنام و افتتاح مسجد پیامبر اعظم (ص) دانشگاه گنبد کاووس با حضور معاون وزارت علوم افتتاح شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر امید معاون وزیر علوم ضمن ابراز خشنودی از سفر به استان گلستان و دیدار با استادان و کارکنان دانشگاه گنبدکاووس ابراز امیدواری کرد که این دانشگاه در مسیر رشد و بالندگی خود به مرحله ای برسدکه بتواند در بهبود وضعیت زندگی مردم منطقه ایفای نقش کند.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم با اشاره به نحوه تخصیص بودجه کشور در سال جاری، معیار توزیع اعتبارات به دانشگاه ها را تعداد دانشجویان و استادان و نسبت بین این دو شاخص اعلام کرد.

دکتر امید در ادامه سخنان خود ضمن تاکید بر پژوهش های کاربردی که به حل مسائل واقعی جامعه می پردازند ،گفت: در شرایط پسا برجام، وزارت علوم، توجه ویژه ای نسبت به طرح های پژوهشی و شرکت های دانش بنیان دارد و انشاالله سال ۹۵ از نظر اعتبارات لازم برای طرح های پژوهشی سال بسیار خوبی خواهد بود.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم پس از بازدید از پروژه های عمرانی در جمع مدیران دانشگاه گنبد کاووس ، پتانسیل استفاده از خیرین را در ساخت فضاهای کالبدی دانشگاه یادآور شد و حمایت وزارت علوم از طرح هایی را که ۵۰ در صد اعتبارات آن از طریق خیرین تقبل شده باشد، اعلام کرد.

براساس گزارش سایت وزارت علوم، در ابتدای این دیدار رئیس دانشگاه گنبدکاووس در سخنانی ضمن خیر مقدم به مدعوین تاریخچه ای از ساخت مسجد و بنای یادمان شهدای گمنام این دانشگاه را ارائه کردو گفت : مسجد پیامبر اعظم (ص) دانشگاه گنبدکاووس با زیر بنای ۱۰۰۰ متر مربع و اعتبار ۱۰ میلیارد ریال از محل صرفه جویی داخلی و کمک های متمرکز وزارتی به مرحله بهره برداری رسیده است و ساخت یادمان شهدای گمنام نیز در جوار این مسجد می تواند مجموعه فرهنگی اثرگزاری در دانشگاه و حتی در سطح شهرباشد.