1444038860100_images (4).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیرکل امور فرهنگی وزارت بهداشت گفت: جشنواره فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی مرهون حضور دانشجویانی است که برای بالندگی هنر با وجود سختگیری برخی از مدیران و مسئولان تنگ نظر و محافظه کار با شور و نشاط موانع را کنار زده و جهل را به زانو در آورده اند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر حسام الدین علامه با اشاره به مشارکت دانشجویان علوم پزشکی در جشنواره‌های فرهنگی، اظهارکرد: غرابت فرهنگ و هنر و مشارکت دانشجویان در امور فرهنگی زیبا است. هنر دانشجویان را از سراسر کشور گرد هم آورده است و ما در این جشنواره به صحنه اجرای انواع هنرها خیره شدیم تا با رقابتی سازنده گامی در جهت اعطای هنر و فرهنگ ایران برداشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه هنر ریشه درک را تازه می کند، افزود: رخدادی در راه است که پس از اتمام این جشنواره شاهد آن خواهیم بود و آن معرفت و تأمل در امور مختلف است.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت بهداشت با اشاره به محورهای هدفمند جشنواره مذکور، گفت: مدارا، اخلاق مداری، آزاداندیشی و … جزو اهداف برگزاری این جشنواره بود که شایسته است این امور در منش، کنش و رفتار ما جاری گردد.

علامه ادامه داد: این جشنواره مرهون حضور هزار دانشجوی علوم پزشکی است که برای بالندگی هنر تلاش کرده و علیرغم برخی از سختگیری ها از جانب برخی مدیران و مسئولان تنگ نظر و محافظه کار با شور و نشاط موانع را کنار زده و جهل را به زانو در آوردند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر این جشنواره مرهون تلاش مسئولین است که برای پروراندن فرهنگ جامعه انجام کارهای فرهنگی را به جان می خرند.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره مذکور، گفت: تقویت فضای فرهنگی در فضای دانشجویی، تقویت فعالیت های دانشجویی در فضای فرهنگی، شناسایی، معرفی و تجلیل از دانشجویان خلاق، ترویج فرهنگ سلامت و … از جمله اهداف برگزاری این جشنواره بود.

علامه در ادامه از وجود دو تغییر عمده در هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور خبر داد و گفت: استفاده از داوران برجسته و اجرای زنده آثار دو تغییر عمده هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور است و قول می دهم برای سال آینده اجرای زنده به بیش از ۸۰ درصد برسد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و با حضور معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس، معاون طب سنتی وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو و برخی از هنرمندان کشوری مانند داریوش ارجمند و دکتر خدادوست معاون طب سنتی وزیر بهداشت و دکتر دیناروند رییس سازمان غذا و دارو در حال برگزارشد.