امام جمعه ایلامسایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – ایلام – امام جمعه ایلام با اشاره به نقش مهم دانشگاه های در پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: توسعه کشور نیازمند خلاقیت و نوآوری دانشجویان است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد نقی لطفی ظهر سه شنبه در دیدار با مسئولان دانشگاه ایلام با اشاره به نقش ارزشمند دانشگاهیان در پیروزی انقلاب و تداوم نظام اسلامی، بیان داشت: دانشگاهیان به تعبیر رهبر معظم انقلاب باید مانع توقف قطار علم شوند و با نوآوری و خلاقیت به توسعه روز افزون کشور کمک کنند.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام افزود: به یمن وحدت مردم و مسئولان و زعامت حکیمانه ولایت فقیه توطئه های دشمنان یکی پس از دیگری خنثی شده است.

رئیس دانشگاه ایلام نیز در این نشست به نمایندگی از رؤسای دانشگاه های استان به پیشرفت های کمی و کیفی دانشگاه ها پس از پیروزی انقلاب اشاره داشت و اظهار کرد: با سعی و پشتکار و همدلی میان مراکز آموزش عالی، پر واضح است که دانشگاه ها و مراکز آموزشی موجود در استان مولود مبارک نظام اسلامی هستند و هم اکنون آنچه در سپهر آموزش عالی استان در حال حاضر مورد نظر است احترام متقابل، استقلال عمل، هماهنگی بالا، پرهیز از روزمرگی، حذف یا کاهش حاشیه­ها، هم افزایی به هدف ارتقاء کیفیت و حضور در عرصه­های مختلف علمی است.

محمد علی‌اکبری با اشاره به فرصت حاصل شده پس از برجام بیان داشت: اکنون می باسیت به دیپلماسی علمی و پژوهشی بیشتر اندیشید و همانگونه که سیاست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است در تحقق ارتباط با دانشگاه‌های کشورهای همسایه، بردن فعالیت های آموزشی و فرهنگی به خارج از مزرهای کشور و آمادگی برای برنامه ششم توسعه از مهم ترین برنامه های در دست اجرای دانشگاه ها است.