7-250.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کردستان گفت: در حال حاضر ۱۰ هزار و ۸۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف در دانشگاه علمی کاربردی مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه کردستان، تیمور جوادی در نشست با اصحاب رسانه کردستان، اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی از دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم است که رسالت اصلی آن تربیت دانشجو با تاکید بر مهارت‌گرایی است.

وی افزود: دانشگاه‌ها در مجموع به چهار نسل آموزشی، پژوهشی، کارآفرین و آینده‌نگر تقسیم می‌شوند که دانشگاه علمی کاربردی جزء دانشگاه‌های نسل سوم بوده و پایه و اساس آن بر مهارت‌گرایی استوار است.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی کردستان عنوان کرد: هدف اصلی این دانشگاه این است که دانشجویان به نحوی تربیت شوند که در زمان فراغت از تحصیل بتوانند با مهارتی که در دانشگاه کسب کرده‌اند، برای خود شغل ایجاد کنند.

وی تصریح کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی در چهار حوزه صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر، رشته‌های خاصی را تعریف کرده و در دو دوره اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند. این دانشگاه در دو دوره کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای در کشور، دارای ۳۵۰ رشته و در دوره مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای نیز در ۲۴۱ رشته در سراسر کشور دانشجو پذیرش می کند. در استان کردستان نیز، ۲۱ مرکز آموزش جامع علمی کاربردی در ۸۵ کد رشته محل در مقطع کاردانی و ۵۸ کد رشته محل در مقطع کارشناسی ناپیوسته، اقدام به ثبت نام متقاضیان می‌کنند.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کردستان در رابطه با مهلت ثبت نام در مقاطع کاردانی و کارشناسی نیز، اعلام کرد: ثبت نام در مقطع کاردانی از ۱۴ بهمن آغاز شده و تا پایان روز سه شنبه ۲۰ بهمن ادامه دارد.

وی همچنین مهلت ثبت نام در مقطع کارشناسی را نیز ۱۸ تا ۲۴ بهمن ماه اعلام کرد و افزود: متقاضیان می‌توانند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت نام اقدام کنند.

جوادی با اشاره به اینکه در شهرستان سنندج ۱۳ مرکز آموزش علمی کاربردی وجود دارد، عنوان کرد: همچنین مراکز آموزش علمی کاربردی در شهرستان های مریوان، بیجار، قروه، دهگلان و کامیاران نیز اقدام به پذیرش دانشجو می کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۰ هزار و ۸۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف در دانشگاه علمی کاربردی مشغول به تحصیل هستند، بیان کرد: متاسفانه این دانشگاه هیئت علمی ثابتی ندارد و اعضای هیئت علمی یا از دانشگاه‌های دیگر یا از فارغ التحصیلان این دانشگاه انتخاب می‌شوند.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کابردی استان کردستان همچنین اعلام کرد: این دانشگاه دارای ۹۳۰ مدرس است که اکثرا دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.

وی خاطرنشان کرد: تاکید این دانشگاه در حال حاضر بر کیفی سازی تحصیل بوده و رتبه بندی دانشگاه ها نیز اقدامی است که در این راستا صورت می گیرد.