دانشگاه علمی و کاربردی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – سنندج- سرپرست دانشگاه علمی کاردبردی کردستان از رتبه بندی مراکز علمی کاربردی استان خبرداد وگفت: مرحله نخست این مهم در استان شروع شده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، تیمور جوادی امروزسه شنبه در نشستی با خبرنگاران رسانه های گروهی استان در سنندج با اشاره به طبقه بندی چهار نسل موجود دانشگاه ها در دنیا گفت: نسل اول رسالت آموزشی، نسل دوم پژوهشی، نسل سوم کارافرین و نسل چهارم دانشگاه ها هم رسالت اینده نگری را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی جزو دانشگاه های نسل سوم است، عنوان کرد: اساس و پایه تاسیس دانشگاه های علمی کاربردی بر مهارت گرایی بنا نهاده شده است.

وی اظهارداشت: تربیت نیروی انسانی کارامد از عوامل کلیدی در توسعه اقتصادی و اجتماعی محسوب می شود و فعالیت های این دانشگاه هم در همین راستا است.

سرپرست دانشگاه علمی کاردبردی کردستان با اشاره به وجود ۲۱ مرکز اموزش جامع علمی کاربردی در سطح استان، گفت: در ۸۵ کد رشته محل دانشجو در این مراکز در دو مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو پذیرش می شود.

جوادی ادامه داد: ثبت نام در دوره های کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای از روز ۱۴ بهمن شروع شده و تا ۲۰ بهم هم ادامه دارد.

وی افزود: در دوره مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای ناپیوسته ثبت نام از ۱۸ بهمن اغاز شده و تا ۲۴ بهمن علاقمندان فرصت دارند که اقدام به ثبت نام کنند.

وی اعلام کرد: حدود ۱۰ هزار و ۸۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در مراکز جامع علمی کاربردی استان مشغول به تحصیل هستند.

سرپرست دانشگاه علمی کاردبردی کردستان از رتبه بندی مراکز علمی کاربردی استان خبرداد وگفت: یک تیم از دانشگاه مادر استان تعیین شده و در حال طبقه بندی و رتبه بندی مراکز علمی کاربردی استان هستند.

جوادی بیان کرد: مرحله نخست طرح مذکور انجام شده و نتایج ان به تهران اسال شده است و مراکزی که کیفیت نداشته باشند حذف خواهند شد و یا باید اقدام به ارتقای کیفیت خود کنند.