1416212798323_DSC02143.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز سه‌شنبه ۲۰ بهمن‌ماه جهت افتتاح و کلنگ‌زنی چند پروژه در دانشگاه سیستان و بلوچستان و دیدار با روسای دانشگاه‌های این استان، به این استان سفر کرد.

دکتر علیرضا بندانی رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: با رویکرد دولت تدبیر و امید، فصل جدیدی از فعالیت‌های دانشگاه در زمینه گسترش دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تبادل دانش با دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی گشوده شده است.

دکتر بندانی در ادامه افزود: احداث آزمایشگاه‌های مدرن و مجهز، راه‌اندازی آموزشگاه‌های مجازی، مجهزترین و بزرگترین کتابخانه جنوب شرق کشور، کتابخانه دیجیتال و چندین مرکز کامپیوتر و زیباسازی اماکن دانشگاه از جمله امکانات ایجاد شده در دانشگاه سیستان و بلوچستان است.

رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: دانشگاه سیستان و بلوچستان یکی از دانشگاه های بزرگ جنوب شرق کشور و یکی از دانشگاه های قدیمی و اثر گذار در تولید علم ایران است.

بندانی گفت: آزمایشگاه مرکزی مجهز و تقریبا مطابق با استانداردهای بین المللی طراحی و احداث شده و این آزمایشگاه بزرگ‌ترین آزمایشگاه مرکزی جنوب شرق کشور بوده که دارای چندین اتاق برای استقرار دستگاه های تجهیزاتی است.

وی خاطرنشان کرد: در این آزمایشگاه عموما تجهیزات دارای فناوری بالا بوده و دارای مزایای امکان دسترسی آسان اساتید و محققان به تجهیزات این آزمایشگاه، اجرای طرح های تحقیقاتی مشترک با سایر دستگاه ها، سهولت در برقراری نظام آموزش کارشناسان آزمایشگاه‌های استان و منطقه، سهولت در امکان خدمات دهی به استان و خارج از دانشگاه و استفاده بهینه از امکانات است.

بندانی افزود: مرکز جامع داده‌های دانشگاه سیستان و بلوچستان واقع در طبقه پایین کتابخانه مرکزی دانشگاه امروز نیز با حضور دکتر فرهادی افتتاح شد.

وی اظهار کرد: مرکز داده‌ها یک ابر حافظه مرکزی است که اطلاعات تمام سرورهای دانشگاه در آن ذخیره می‌شود و علاوه بر آن قرار است که از اطلاعات تمام سرورهای سطح استان سیستان و بلوچستان را پشتیبانی کند. نمونه این مرکز داده تاکنون در جنوب شرق کشور وجود نداشته است.

رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: حوزه اصلی فعالیت مرکز داده دانشگاه سیستان و بلوچستان در زمینه امنیت نرم‌افزارهای کاربردی، نرم افزار‌های آموزشی‌، مشاوره‌ای و بومی‌سازی ابزارهای مربوطه است.

بندانی همچنین اظهار کرد: پروژه‌های آزمایشگاه شماره ۲ دانشگاه، اهدایی از طرف یکی از خیران استان و کتابخانه دیجیتال دانشگاه، اهدایی توسط بنیاد قلم‌چی امروز با حضور دکتر فرهادی کلنگ‌زنی شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز سه‌شنبه، ۲۰ بهمن‌ماه جهت افتتاح و کلنگ‌زنی چند پروژه در دانشگاه سیستان و بلوچستان و دیدار با روسای دانشگاه‌های این استان، به این استان سفر کرده است.

همچنین بنابر اعلام دکتر خلیفه‌لو، مدیر روابط عمومی دانشگاه سیستان و بلوچستان کلنگ زنی آزمایشگاه شماره ۲ و کتابخانه دیجیتال این دانشگاه نیز با حضور وزیر علوم افتتاح شد.