حسن معلمی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – حجت‌الاسلام معلمی به عنوان رئیس جدید کمیسیون کرسی‎های نظریه پردازی حوزوی معرفی شد.

سیدابوالحسن توفیقیان – مسئول دبیرخانه شورای اعطای مجوزها و امتیازهای علمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: حجت‌الاسلام والمسلمین حسن معلمی یکی از پژوهشگران مطرح حوزوی است که در جلسه اخیر شورای اعطای مجوزها و امتیازهای علمی به عنوان رئیس جدید کمیسیون کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره حوزوی منصوب شد.

به گفته وی، پیش از این حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور ریاست این کمیسیون را بر عهده داشت که در همین جلسه از تلاش‌های وی قدردانی شد.

توفیقیان همچنین از جایگزین شدن یکی از اعضای شورای اعطای مجوزها و امتیازهای علمی خبر داد و اظهار داشت: پس از ابلاغ حکم عضو جدید این شورا، اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، از حجت‌الاسلام حسن معلمی آثار متعددی در زمینه فلسفه، اصول، معرفت شناسی، عرفان و منطق به چاپ رسیده که از آن جمله می‌توان به: درآمدى بر فلسفه اسلامى، نگاهى به معرفت شناسى در فلسفه اسلامى، معرفت شناسى، مبانى اخلاق، منطق و تفکر انتقادى، فلسفه دین و کلام جدید و کتاب‌های متعدد دیگر اشاره کرد.

همچنین از وی مقالات متعددی به چاپ رسیده که از آن جمله می‌توان به رابطه باید و هست از منظر حضرت على علیه السلام، کثرت گرائى دینى، نگاهى به معرفت شناسى در فلسفه اسلامى، پلورالیسم دینى در بوته نقد، معرفت شناسى از دیدگاه حکمت متعالیه، پلورالیسم در قرآن مجید و مقالات متعدد دیگر اشاره کرد.