طلاب سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – عملکرد مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه های علمیه در کمیسیون نخبگان و آینده نگاری علم و نوآوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، جلسه ۳۹ کمیسیون نخبگان و آینده نگاری علم و نوآوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد که در این جلسه برنامه‌ها و عملکرد مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه‌ های علمیه معرفی شد.

حجت الاسلام عمادی، رئیس مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه ‌های علمیه گفت: مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر براساس مصوبه شورای عالی حوزه علمیه قم و در پی سفر مقام معظم رهبری در سال ۸۹  به شهر قم تاسیس شد که  این موسسه براساس مقررات اساسنامه، زیر نظر هیات امنا اداره می ­شود.

وی افزود: وظیفه این مرکز شناسایی، هدایت و حمایت نخبگان و استعدادهای برتر حوزه ‌های علمیه در راستای تولید و توسعه علوم دینی و گسترش و تعمیق فرهنگ اسلامی در سطح ملی است.

رئیس مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه ‌های علمیه تاکید کرد: مفاخر، نخبگان، برگزیدگان، اساتید و پژوهشگران، استعدادهای برتر و ممتازین گروه های مورد حمایت این مرکز بشمار می روند.

عمادی اظهار داشت: همچنین آموزش، پژوهش، تبلیغ و امور فرهنگی، مدیریت و عرصه اخلاقی و امور تربیتی ذیل بخش مربوط به شناسایی دسته‌بندی شده‌اند.

وی عنوان کرد: از نظر سطوح علمی نیز در این مرکز ۵ سطح مقدمات، سطح ۱، سطح ۲، سطح ۳ و سطح ۴ تعیین شده است.

پس از ارائه این گزارش، اعضاء به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند و توجه بیشتر به ظرفیت‌های قشر جوان و فعال حوزوی، ایجاد سهولت درتأمین علایق علمی نخبگان حوزوی و هدایت هوشمندانه آنان برای تربیت شایسته نیروی کارآمد، نوآوری در حوزه ارزشیابی کیفی نخبگان حوزه‌های علمیه، ایجاد تعادل و تناسب میان حمایت‌های حوزوی و دانشگاهی، عدم تاثیرگذاری اختلاف سلائق در برخورداری از حمایت‌ها، تاکید بر لزوم تاثیرگذاری حمایت‌ها، بازخوردگیری از حمایت‌ها و تنظیم شاخص‌ها بر اساس نتایج این بازخوردگیری و برنامه‌ریزی ویژه برای حمایت از نخبگان حوزوی دارای مدرک دانشگاهی مهم ترین نظرات ارائه شده در این جلسه بود.

پس از ارائه نظرات در این جلسه مقرر شد مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه‌های علمیه گزارش‌های تکمیلی عملکردی خود را به کمیسیون نخبگان و آینده نگاری علم و نوآورری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کند.

نسرین سلطانخواه، رئیس کمیسیون نخبگان نیز در این جلسه ابراز امیدواری کرد، آئین‌نامه حمایت از نخبگان حوزوی هر چه سریعتر مراحل تصویب و اجرای خود را طی کند.