سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزشی وزارت علوم گفت‌: تصمیم گیری برای چگونگی نحوه پرداخت شهریه دانشجویان بر طبق قانون وزارت علوم در اختیار هیئت امنای دانشگاه‌ها است.

چگونگی نحوه پرداخت شهریه دانشجویان دکتری

به گزارش پی اچ دی آزمون ، مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص اعتراض دانشجویان به تسویه حساب شهریه در اول ترم، گفت: شهریه‌ها آیین نامه دارند و این امری مسلم است و اینطور نیست که دانشگاه‌ها درباره نحوه باز پرداخت شهریه دانشجویان به طور کاملا آزاد و مستقل تصمیم گیری و دستورات صادر کنند.
وی افزود: آیین‌نامه نحوه باز پرداخت شهریه به دانشگاه‌ها ابلاغ شده ولی از آنجا که بازه‌ای در آیین‌نامه تعریف شده است و هیئت‌های امنا در محدوده آن بازه تصمیم‌گیری می‌کنند بنابراین این امر در اختیار هیئت‌امناها قرار دارد و آنها می توانند در این بازه ، زمان را انتخاب کنند.
معاون آموزشی وزارت علوم خاطر نشان کرد‌: این گونه نیست که هیئت‌های امنا کاملا آزاد باشند ولی به آنها اجازه داده شده که در چارچوب بخشنامه‌های ابلاغی وزارتخانه در مورد میزان و نحوه دریافت شهریه‌ها تصمیم بگیرند.