حجت الاسلام محمدیان سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس نهاد نمایندگی مقام معطم رهبری آخرین وضعیت سند دانشگاه اسلامی را در شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها تشریح کرد.

حجت الاسلام محمد محمدیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت سند دانشگاه اسلامی گفت: وزارت علوم این سند را به دانشگاه‌ها ابلاغ کرده و اکنون، بخش‌های تاکیدی این سند در دانشگاه‌ها در حال اجرا است .

وی ادامه داد: بخش های تاکیدی بخش هایی است که اجرای آن ها در دانشگاه ها تاکید شده و باید در دانشگاه‌ها اجرا شود و سپس گزارش‌های آن، به شورای اسلامی شدن دانشگاه ها ارایه شود، درحال حاضر وزارت علوم در حال پیگیری است تا این اتفاق رخ دهد .

رئیس نهاد نمایندگی مقام معطم رهبری افزود: بخشی دیگر سند، بخش تاسیسی و تکمیلی است که نیاز به کار بیشتری دارد تا به دانشگاه ها ابلاغ شود، درحال حاضر کمیسیون‌های مربوط به این بخش نیز درحال تشکیل شدن است و بین دانشگاه آزاد، وزارت علوم ، وزارت بهداشت و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری تقسیم کار صورت گرفته است .

وی ادامه داد : امیدواریم سال آینده این موضوع به نتیجه رسیده و به دانشگاه ها ابلاغ شود ولی بخش اول به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است .