سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر کل دانشجویان داخل سازمان دانشجویان وزارت علوم از راه اندازی دفاتر امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی در برخی دانشگاه‎های استان‌ها(۵ استان) خبر داد.

صمد حاج‌جباری مدیر کل دانشجویان داخل سازمان دانشجویان وزارت علوم در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص راه اندازی دفاتر کنسولی دانشجویان خارجی گفت‌: دانشجویان غیر ایرانی برای تمدید اقامت، مهاجرت، صدور ویزا و به طور کلی امور کنسولی خود باید به دفتر کنسولی مرکزی در تهران مراجعه کنند اما با راه اندازی این دفاتر در برخی استان‌ها و دانشگاه‌ها از تردد این دانشجویان کاسته می‌شود.
وی بیان کرد‌: در واقع دفاتر کنسولی، با هدف رفاه حال دانشجویان غیرایرانی و تسهیل امور تحصیلی آنان راه اندازی می‌شود.
حاج جباری از راه اندازی دفاتر کنسولی در پنج استان کشور خبر داد و افزود: این دفاتر در دانشگاه‌های ۵ استان شامل شیراز، اصفهان، مشهد، قم و قزوین ایجاد شده است و پذیرای متقاضیان سراسر استان‌ها هستند، حتی افرادی که در کنکور سراسری در دانشگاه‌های غیر انتفاعی پذیرش می شوند نیز می‌توانند به این دفاتر مراجعه کنند.
وی در پایان خاطر نشان کرد‌: به مناسبت دهه فجر، دفتر کنسولی در دانشگاه‌های علمی کاربردی، پیام‌نور و دانشگاه تهران تا اواخر بهمن‌ماه راه اندازی می‌شود.