حجت الاسلام محمودرضا جمشیدی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: اکنون به برکت انقلاب اسلامی، مسیر برای بازگشت حوزه به هنرهای معاصر فراهم شده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی روز پنجشنبه در اختتامیه چهارمین جشنواره هنر آسمانی که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در قم برگزار شد، هنر را ابزار موثر و ماندگار برای جذب جوانان دانست و تاکید کرد: باید هنرهای معاصر را برای موفقیت در عرصه تبلیغ دین به خدمت گرفت.

وی به سابقه درخشان شخصیت‌های حوزوی در عرصه هنر اشاره کرد و افزود: از حوزه‌های علمیه، شاعران بزرگ و مشهور که سرآمد حوزویان بودند، بیرون آمده و پیشتاز عرصه‌های هنری شده‌اند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور افزود: بسیاری از بزرگان حوزه همچون شیخ بهایی همان گونه که در علوم مختلف پیشتاز بودند، در عرصه شعر و ادب، طلایه‌دار بودند.

حجت‌الاسلام جمشیدی با ذکر برخی از شخصیت‌های حوزوی که در عرصه شعر تبحر ویژه‌ای داشتند، اظهار داشت: اکنون هم افتخار حوزه علمیه این است که در رأس هرم آن، بیشتر بزرگان همچون امام راحل، مقام معظم رهبری و مراجع تقلید و علما، اهل قلم و شعر هستند.

به گفته این عضو جامعه مدرسین، اگر حوزه‌های علمیه از زمان شیخ طوسی تا آغاز فعالیت حوزه علمیه قم توسط آیت‌الله العظمی حائری، از کاروان هنرهای زمانه خویش عقب مانده بود، نمی‌توانست با تاثیر در اندیشه‌های عصر خود، به حرکت ادامه دهد.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با ابراز خرسندی از فعالیت گسترده حوزویان در عرصه هنر، تاکید کرد: به برکت انقلاب اسلامی، مسیر برای بازگشت حوزه علمیه به هنرهای معاصر فراهم شده و فعالیت‌های هنری در رشته‌های مختلف آغاز شده که قابل توجه است. البته هم اکنون ادیبان معاصر و شاعران به‌نامی داریم که افتخار حوزه علمیه هستند اما سخن در حرکت حوزه علمیه به این سمت است.