ziafat-andishe_(1).JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به این که کار فرهنگی فرآیندی زمان بر است، تصریح کرد: شورای فرهنگی عمومی استان کرمان از دانشگاه درخواست کرده تا طرح هایی برای ارتقای شاخص های فرهنگی ارایه دهد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، دکتر “محمد صادق بصیری” در نشست اصحاب رسانه با هیات رئیسه دانشگاه شهید باهنر کرمان، ضمن تبریک ایام دهه فجر گفت: دانشگاه شهید باهنر کرمان در جنوب شرق کشور بزرگترین دانشگاه و به عنوان دانشگاه مادر محسوب می‌شود، در حوزه فرهنگی نیز این دانشگاه مسئولیت هماهنگی با سایر دانشگاه‌های استان را بر عهده دارد.

وی افزود: توجه به ارزش‌های دینی و مذهبی، دادن روحیه امید به آینده به دانشجویان، آرامش، ثبات سیاسی و توجه به سلایق مختلف در دانشگاه از رویکردهای فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان است که در کنار این اقدامات، فعالیت های گوناگونی دیگری نیز توسط این حوزه فرهنگی دانشگاه صورت می‌گیرد.

معاون فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به اینکه کار فرهنگی یک کار زمان بر است تصریح کرد: شورای فرهنگ عمومی استان کرمان از دانشگاه درخواست نموده است که طرح های برای ارتقای شاخص های فرهنگی در سطح جامعه ارایه دهد، که دانشگاه این وظیفه خود را انجام داده اما مشکل در اجرا بوده است.

بصیری با اشاره به آنکه رویکرد دیگر ما، بیرون آوردن دانشگاه از حالت سیاست زدگی است، اظهار کرد: برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه از سال گذشته آغاز شده و در برخی از این کرسی ها بعضی خط قرمزها نیز مورد بحث قرار می گیرند.

وی با بیان آنکه هم اکنون ۱۶ کانون فرهنگی در دانشگاه باهنر فعالند، گفت:معاونت فرهنگی این دانشگاه در سال گذشته برگزیده جشنواره حرکت و در سال جاری برگزیده جشنواره رویش شده، ضمن آنکه دانشگاه شهید باهنر کرمان در سال گذشته تنها نماینده شرکت کننده ایران در مسابقات رباتیک جهانی بود که رتبه سوم این مسابقات را کسب کرد.

معاون فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان با بیان آنکه ۶۰ انجمن علمی در دانشگاه مشغول به فعالیت هستند، تاکید کرد: برای اجرای کنسرت در دانشگاه مجوز نداریم اما دانشجویان در کانون موسیقی دانشگاه، تمرین موسیقی می کنند و در خلال برنامه ها به اجرای برنامه می پردازند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از دیگر اقدامات فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان، برپایی اردوهای راهیان نور است که در سال گذشته ۳۱۳ نفر را به این مناطق اعزام کردیم و در سال جاری نیز انتظار داریم بیش تعدادسال گذشته را اعزام کنیم ضمن آنکه در دهه فجر امسال نیز دانشگاه شهید باهنر برنامه‎های فرهنگی متعدد و متنوعی انجام داده است.