مخبر دزفولی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: باید با متخلفانی که تصاویر کلاس درسی دانشگاه الزهرا (س) را منتشر کردند برخورد شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا مخبر دزفولی در خصوص حواشی مسئله دانشگاه الزهرا(س) گفت: آنچه در دانشگاه الزهرا(س) برگزار شده یک واحد درسی بوده است که در همه دانشگاه ها به خصوص در رشته های هنر برگزار می شود.

وی افزود: البته همگان باید دقت کنند که ضوابط ایمنی در زمینه عدم انتشار تصاویر مربوط به آن را رعایت کنند و اگر کسی یا جایی خلاف ضوابط عمل شود باید با آن برخورد کرد.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: این نوع از کلاس های درس به اقتضای رشته تشکیل می شود و دانشجو در این دروس باید کار عملی ارائه دهد و این دیگر نیازمند بحثی نبوده است که درباره آن حاشیه سازی شود.

مخبر دزفولی تاکید کرد: اگر تخلفی هم صورت می گیرد باید با متخلفان این امر برخورد قاطع صورت گیرد که به صورت غیرقانونی تصاویر این نوع کلاس درسی را منتشر کرده اند.

وی افزود: این موضوع در همه کلاس های هنری در تمام دانشگاه ها رایج است و لذا مسئولان آموزش عالی به ویژه دانشگاه ها باید تلاش کنند که طبق ضوابط سرفصل های آموزشی، دانشجویان و اساتید در رشته های هنر و طراحی لباس کار خود را انجام دهند.

مخبر دزفولی تاکید کرد: ضرورت دارد دقت بیشتری درخصوص ایمنی حریم برگزاری اینگونه جلسات دانشجویی لحاظ شود و مسئولان دانشگاه ها حداکثر تلاش خود را برای رعایت ضوابط و قواعد به کار گیرند و در موارد تخلف با قاطعیت برخورد داشته باشند تا از حقوق دانشجویان و دانشگاهیان صیانت شود.