1454416133801_erw.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  جمعی از جهادگران جهاد دانشگاهی و مسئولان وزارت علوم و دانشگاهیان صبح امروز با حضور در مرقد امام خمینی (ره) با آرمان های رهبر کبیر انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در سومین روز از دهه فجر جمعی از مسئولان وزارت علوم، جهاددانشگاهی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، روسای برخی دانشگاه‌ها و دانشگاهیان صبح امروز در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) حضور یافتند و ضمن نثار گل با آرمان های معمار انقلاب اسلامی تجدید پیمان کردند.

در این مراسم دکتر سیدضیاءهاشمی معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم، دکتر محمدحسین امید معاون اداری مالی وزیر علوم، دکتر مجتبی صدیقی رییس سازمان امور دانشجویان، دکتر سعید پورعلی معاون فرهنگی جهاددانشگاهی، دکتر امین اسماعیلی معاون پژوهشی جهاددانشگاهی ، دکتر هاشمی معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی، دکتر ایمانی خوش‌خو رییس دانشگاه علم و فرهنگ حضور داشتند.

در این مراسم دانشگاهیان با قرائت میثاق‌نامه‌ای با آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.

در این میثاق‌نامه‌ آمده است: “در آستانه سی‌وهفتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی دانشگاهیان کشور با حضور در جوار مرقد شریف حضرت امام خمینی (ره) با آرمان‌های بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی تجدیدمیثاق کرده و نسبت به رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری اعلام وفاداری می‌نمایند.

دانشگاهیان ایران اسلامی با تبریک سی‌وهفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در این ایام باشکوه که یادآور روزهای بزرگی از تاریخ ذرین انقلاب اسلامی است به روح بلند و ملکوتی امام راحل و شهیدان همیشه حاضر انقلاب به ویژه استادان و دانشجویان شهید می‌فرستند.

در قسمت دیگر این میثاق‌نامه آمده است: به شکرانه و پاسداشت این محبت عظم در پیشگاه خداوند یکتا پیمان می‌بندیم که با گسترش و تعمیق فعالیت‌های علمی و پژوهشی و تربیت متخصصان متعهد در دانشگاه‌ها و مراکز علمی قوام‌بخش شجره طیبه انقلاب اسلامی باشیم و همه همت، دانش و مهارت خود را برای اعتلای علمی و فناوری کشور به کار بگیریم.

ما دانشگاهیان براین باوریم که اعتلای علمی، پژوهشی و فناوری، موجب اقتدار میهن عزیزمان می‌شود. بی‌تردید قوام و استمرار این خیزش علمی نیز به التزام برنامه‌ریزان و مجریان به رهنمودهای داهیانه رهبر فرزانه وابسته است. استمرار رشد علمی و فناوری کشور و اجرای منویات و سیاست‌های ایشان در حوزه‌های گوناگون علمی، سیاسی، اجتماعی ضرورت استقرار و استمرار اقتصاد مقاومتی و استفاده از فرصت ایجاد شده در توافق هسته‌ای و اجرای برجام نیز با اتکا به توان پژوهشگران و متخصص‌گران داخلی و حمایت همه جانبه از دانشگاهیان میسر است. ما دانشگاهیان در آستانه انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، با تاسی به رهنمودهای امام راحل و تاکید مقام معظم رهبری برای همدری و همزبانی دولت و ملت همه افراد و گروه‌ها را به حفظ امید و تقویت وحدت، انسجام ملی و حضور و مشارکت فعال و آگاهانه در انتخابات دعوت می‌کنیم و متعهد می‌شویم که همه ظرفیت‌های علمی و حرفه‌ای خود را برای تحکیم همدلی و همزبانی دولت و ملت و برگزاری باشکوه این رویداد بزرگ تاریخی کشور به کار بگیریم.

ما دانشگاهیان با اعلام مراتب تقدیر و حمایت خود از تلاش‌های دیپلماتیک و درخور تحسین دولت تدبیر و امید در مسیر تحقق فرهنگ گفت‌وگو در عرصه بین‌المللی توافق جامع هسته‌ای، لغو تحریم‌های ظالمانه و تلاش برای احقاق حقوق حقه ملت ایران خود را مکلف می‌دانیم برای بهره‌گیری مناسب‌تر از این فرصت، ادامه اقتدار و جهاد علمی، بهبود فضای اقتصادی و اجتماعی و تسریع در روند رشد همه جانبه کشور بیش از پیش دولت را یاری رسانیم.

ما دانشگاهیان با اعتقاد به حقانیت دین مبین و اتکا به آموزه‌های الهی نبی گرامی پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد مصطفی (ص) حمایت خود را از مظلومان و مستضعفان عالم به ویژه مردم مظلوم فلسطین، سوریه، عراق و یمن که در معرض خشونت سازمان‌یافته قرار گرفته و به نام اسلام هدف تروریسم بین‌المللی هستند اعلام می‌کنیم و التزام و اهتمام همه جانبه خود را برای ترویج و معرفی اسلام ناب و دفاع از وحدت پیروان مذاهب اسلامی به کار خواهیم بست و ضمن اعلام انزجار خود از اقدامات و تحرکات تفرقه‌انگیز بدخواهان همه دانشگاهیان و پژوهشگران مشتاق مجد و عظمت امت اسلامی در سایر کشورها را به هوشیاری، وحدت و الهام از امت بصیر و آگاه ایران اسلامی در مواجهه با توطئه‌های استکباری دعوت می‌کنیم.

ما دانشگاهیان در سی‌وهفتمین سالروز فجر انقلاب اسلامی ضمن دعوت از استادان گرامی، دانشجویان و کارکنان کوشای دانشگاه‌ها و خانواده‌های محترم آنان به شرکت پرشور در جشن و راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن همواره یاد حضرت امام راحل و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی را گرامی می‌داریم و از ذات اقدس الهی می‌خواهیم که ما را در زمره خادمان به اسلام و انقلاب اسلامی قرار دهد و توفیق شایسته حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی را به ما عنایت فرمایند.”