University_of_Lorestan.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد لرستان از تصویب برنامه پنج‌ساله دانشگاه خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، بهروز دوستی در جمع خبرنگاران، گفت: در جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد لرستان که به ریاست میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد و دیگر اعضا در سازمان مرکزی برگزار شد برنامه پنج‌ساله این واحد دانشگاهی مورد تصویب قرار گرفت.

وی اظهار کرد: بر اساس برنامه پنج‌ساله دانشگاه آزاد لرستان علاوه بر توسعه رشته‌های علوم پزشکی باید با توسعه تحصیلات تکمیلی تعداد فعلی دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری این دانشگاه از ۳۴ هزار نفر فعلی تا پایان برنامه به ۳۷ هزار افزایش یابد.

رئیس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد لرستان تصریح کرد: طبق برنامه مصوب شده تعداد نسبت دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه باید از ۲۸ درصد به ۴۸ درصد افزایش یابد.

دوستی اضافه کرد: همچنین یکی دیگر از اولویت‌های برنامه پنج‌ساله دانشگاه آزاد لرستان این است که نسبت دانشجو به هیات علمی از ۷۲ به ۳۱ تغییر یابد.

وی افزایش تولید مقالات ISI، از ۱۲۶ مقاله در حال حاضر به ۱۵۵۶ مقاله تا سال ۹۹، راه‌اندازی دو مجله ISI، ایجاد چهار مرکز تحقیقاتی در حوزه علوم انسانی، علوم پزشکی، علوم پایه و دیگر حوزه‌ها و ایجاد ۲۲ شرکت فناور و دانش بنیان را از دیگر اولویت‌های برنامه پنج‌ساله دانشگاه آزاد لرستان اعلام کرد.

رئیس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد لرستان بیان کرد: همچنین براساس برنامه مصوب شده باید تعداد طرح‌های فرهنگی ماندگار این دانشگاه از ۱۲ طرح به ۳۳ طرح، تعداد مساجد از شش باب به هفت باب و سرانه فضای آموزشی از ۷ متر به ۹ متر افزایش یابد.

دوستی افزود: همچنین بودجه پژوهشی دانشگاه آزاد لرستان در پنج سال آینده باید با رشد ۲۰ درصدی همراه باشد.

وی با اشاره به تصویب بودجه سال ۹۵ دانشگاه آزاد لرستان در جلسه هیات امنای این دانشگاه، گفت: بودجه سال ۹۵ دانشگاه آزاد لرستان از دیدگاه منابع و مصارف ۱۵۳ میلیارد تومان و از دیدگاه درآمد و هزینه ۱۳۰ میلیارد تومان تعیین و مورد تصویب قرار گرفت.