سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – میرزاده از انحلال و ادغام ۷۰ واحد دانشگاهی دانشگاه آزاد که زیان‌ده،‌ کم‌بازده، و یا از استانداردهای مورد نظر به دور بودند، خبر داد.

 

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه برگزاری جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی درجمع خبرنگاران در خصوص تنظیم سند آمایش علمی دانشگاه آزاد گفت: این سند که در ۳۱ هیئت امنای استان مطرح شده بود به تصویب رسیده و ما نیز آن را تجمیع و تلفیق کرده‌ایم و امروز این سند در جلسه ستاد نقشه علمی کشور مطرح شده و با بحث و تبادل نظر مشخص شد که باید از ظرفیت‌های خوب دانشگاه آزاد به خوبی استفاده شود تا فشار از روی دولت کمتر شود. البته بحث بررسی شاخص‌ها هم مطرح بود، بنابراین ادامه بررسی این موارد به جلسه بعد موکول شد که قرار شد در جلسه آینده به همراه کارگروهی متشکل از همکاران ستاد نقشه علمی کشور و دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم تحقیقات و فناوری بررسی شود و مجددا برای تصویب نهایی به ستاد نقشه جامع علمی کشور بازگردد.
 
میرزاده در خصوص توسعه تحصیلات تکمیلی گفت: در این سند وزن اصلی کار ما در توسعه تحصیلات تکمیلی بوده، ما در حال حاضر ۵۶ درصد تحصیلات تکمیلی را در دانشگاه آزاد بر عهده داریم و پیش‌بینی شده است که در افق ۱۴۰۴ حدود ۶۰ درصد از آموزش عالی کشور در دانشگاه آزاد اسلامی دنبال شود که بار سنگینی از روی دوش دولت بر می‌دارد. البته با رعایت استانداردهای آموزش عالی در ایران سعی می‌کنیم بهترین بازده را در این زمینه داشته باشیم. 
وی در پایان در خصوص جمع‌آوری واحدهای کم‌بازده افزود: تعداد زیادی از واحدهایی که بازدهی نداشتند یا زیان‌ده بودند و یا از استانداردهای لازم به دور بودند را تجمیع و یا منحل کردیم و امروز از ۴۷۲ واحد بیش از واحد دانشگاهی یا ادغام شده‌اند یا به کل منحل شده‌اند و هیئت علمی که جذب می‌شود برای واحدهایی است که مجری تحصیلات تکمیلی هستند تا نقص‌هایی که در این زمینه وجود دارد را بر طرف کنند.