1411286591851_97-14.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج با اشاره به راه اندازی شعبه دانشگاه آزاد اسلامی در استان سلیمانیه عراق، خاطرنشان کرد: این مسئله روند قانونی خود را طی می کند و تعامل خوبی میان دو طرف وجود دارد که با توجه به اینکه مانعی برای راه اندازی این شعبه وجود ندارد، راه اندازی آن حتمی خواهد بود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کردستان، محمد قربان کیانی، امروز(۱۳ بهمن) در نشست با اصحاب رسانه کردستان، اظهار کرد: سهم دانشگاه آزاد از آموزش عالی کشور حدود ۳۴ تا ۳۵ درصد بوده که خوشبختانه سهم دانشگاه‌های آزاد استان از آموزش تحصیلات تکمیلی ۵۸ درصد است.

وی با اشاره به اینکه یک سوم دانشجویان استان در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تحصیل هستند، افزود: نسبت هیئت علمی به دانشجو در کل کشور یک به ۶۹ است که این نسبت در دانشگاه آزاد سنندج یک به ۴۳ می باشد.

نسبت مقاله به دانشجو در دانشگاه آزاد سنندج یک به ۴۶ است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سنندج عنوان کرد: نسبت مقاله به دانشجو در واحد سنندج یک به ۴۶ می‌باشد یعنی به ازای هر ۴۶ دانشجو یک مقاله علمی به نام دانشگاه ازاد سنندج چاپ شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر دانشگاه‌های دولتی و آزاد تنها می توانند ۳۰ درصد از تقاضای تحصیل در کارشناسی ارشد را پاسخگو باشند و تنها ۵ درصد از تقاضای تحصیل در مقطع دکترا را می توانند پوشش دهند که دانشگاه آزاد در استان و کشور خدمات چشمگیری در پاسخ به این تقاضا و انتظارات عامه و جامعه علمی داشته است.

۵۷ نفر به اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد افزوده می شود

کیانی با اشاره به اینکه ۴۵ درصد دانشجویان دانشگاه آزاد سنندج در تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند، تاکید کرد: بر اساس فراخوانی که اخیرا به این دانشگاه اعلام شده است، ۵۷ نفر دیگر به اعضای هیئت علمی این دانشگاه افزوده خواهد شد.

وی از تحصیل متوسط سالانه ۵۰۰ نفر در دانشگاه‌های خارج از کشور خبر داد و افزود: دانشگاه آزاد به منظور حفظ فرهنگ بومی و جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی اقدام به افزایش رشته‌های ارشد و دکتری کرده تا از این طریق مانع از خروج نخبگان از کشور و تحمیل هزینه به کشور شود.

رئیس دانشگاه کردستان ادامه داد: دانشگاه آزاد، کارآفرینی و دانش بنیان بودن را به عنوان یکی از ماموریت های اصلی خود قرار داده و در این راستا برنامه ریزی و تلاش می کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به دارا بودن ظرفیت عظیم این دانشگاه در اساتید دانشمند و فناور، کیفیت و استعداد علمی دانشجویان، حجم و جایگاه فارغ التحصیلان توانمند، ارتباط سیستماتیک با صنعت و تجارب ارزشمند گذشته و …، این دانشگاه در راستای توسعه اقتصادی کشور و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تلاش می‌کند.