دانشگاه الزهرا سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه الزهرا(س) با اشاره به رتبه هفتم دانشگاه به خاطر تعداد استناد به مقالات علوم انسانی گفت: مقالات چاپ شده هیات علمی دانشگاه، از نظر کیفی رتبه ۱۱ و از نظر کمی رتبه ۱۴ کشور را دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، هیاتی از دانشگاه مک کوئری سیدنی استرالیا، با حضور در دانشگاه الزهرا (س) با انسیه خزعلی، رییس دانشگاه ملاقات و گفتگو کردند.

هدف هیات نام برده از سفر به ایران معرفی آن دانشگاه به منظور توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی با دانشگاه‌های معتبر کشورمان اعلام شد و  در این نشست دو طرف به معرفی دانشگاه‌های متبوع خود با هدف شناسایی فرصت‌های همکاری آموزشی و پژوهشی بین دو دانشگاه پرداختند.

رئیس دانشگاه الزهرا(س) با اشاره به رتبه هفتم دانشگاه در کشور به خاطر تعداد استناد به مقالات علوم انسانی افزود: مقالات چاپ شده اعضای هیات علمی دانشگاه الزهرا(س) از لحاظ کیفی رتبه یازدهم و از لحاظ کمی رتبه چهاردهم را در کشور به دست آورده است.

وی با تاکید بر سیاست بین المللی سازی دانشگاه الزهرا(س) استقبال مسئولان این دانشگاه را از همکاری آموزشی و پژوهشی بین المللی اعلام کرد.

دانشگاه مک کوئری جزو دو درصد دانشگاه‌های برتر جهان است و در زمره ۱۰ دانشگاه برتر استرالیا و ۴۰ دانشگاه برتر حوزه آسیا و پاسیفیک قرار دارد.

دانشگاه نام برده حدود ۱۴۰۰ عضو هیات علمی تمام وقت و حدود ۳۶۰۰۰ دانشجودر پنج دانشکده دارد و ۵۲ سال از تاسیس آن می گذرد. تاکنون ۱۵۰ هزار نفر فارغ التحصیل داشته و از لحاظ سرانه تعداد مقالات پژوهشی چاپ شده نسبت به تعداد اعضای هیات علمی چهارمین دانشگاه جهان محسوب می شود.

در این ملاقات، دوطرف تمایل خود را نسبت به راه اندازی دوره های مشترک در رشته های فناوری اطلاعات، مهندسی و علوم ریاضی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین داوری پایان نامه های دانشجویی اعلام کردند.