1436854483930_download (2).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان با بیان آنکه، یک دانشجوی فارغ التحصیل وقتی که وارد یک صنعت می شود چند ماهی طول خواهد کشید تا خود را با آن صنعت تطبیق دهد؛ تصریح کرد: وظیفه دانشگاه تربیت نیرو است و کار آفرینی بر عهده دانشگاه نیست.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، دکتر “محمد علی طاهر” در نشست اصحاب و رسانه با هیات رئیسه دانشگاه شهید باهنر کرمان، ضمن تبریک ایام دهه فجر گفت: در دانشگاه شهید باهنر کرمان بیش از ۸۰۰ دانشجوی دکترای تخصصی، ۴۰۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۱۰ هزار دانشجوی کارشناسی مشغول به تحصیل می باشند.

وی با اشاره به آنکه بیش از ۶۵۰ عضو هیت علمی در دانشگاه شهید باهنر کرمان هستند، افزود: از این تعداد عضو هییت علمی ثابت ۱۰۰ نفر از آنها دارای رتبه استاد تمام(پرفسور)، ۱۵۰ نفر دارای رتبه دانشیاری در این دانشگاه مشغول به کار می باشند.

رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به توان بالقوه دانشگاه از نظر هییت علمی، اظهار کرد: در حال حاضر برخی از اساتید این دانشگاه در استان در کارهای پژوهشی و صنعتی که در استان وجود دارد، همکاری می کنند ضمن آنکه باید مد نظر داشت می توان با استفاده از توان اساتید، دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد برای رفع بسیاری از معضلات موجود در استان استفاده کرد.

وی با بیان اینکه ارتباط صنعت با دانشگاه هم اکنون یک ارتباط دو سویه است اظهار کرد: متاسفانه تا چند سال قبل شکافی بین صنعت و دانشگاه ایجاد شده بود اما اکنون به مرور این ارتباط در حال شکل گیری بوده و رو به رشد است.