محمد قربان کیانی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – سنندج – رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان گفت: توسعه رشته های پزشکی متناسب با نیازهای استان یکی از برنامه های اصلی و اولویت دار دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج به شمار می رود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، دکتر محمدقربانی کیانی ظهر امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران رسانه های جمعی استان کردستان اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی در استان کردستان سهم زیادی را در توسعه آموزش عالی داشته است و انتظار می رود که در سایه برنامه ریزی های صورت گرفته بر این جایگاه و تاثیرگذاری نیز افزوده شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر و در مجموع ۳۴ درصد از کل آموزش عالی استان کردستان در اختیار دانشگاه آزاد است که این میزان در حوزه آموزش عالی به بیش از ۵۸ درصد افزایش می یابد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج ادامه داد: در سایه اقدامات صورت گرفته و حمایت های رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور، طی دو سال اخیر اقدامات بسیار خوبی در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی صورت گرفته است و هم اکنون بیش از ۱۰۰ رشته در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان تدریس می شود.

وی با اشاره به رشد قابل توجه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی در استان کردستان، یادآور شد: در گذشته بخش زیادی از داوطلبان تحصیلات تکمیلی در استان کردستان در سایر استانها و یا کشورهای جنوب شرق آسیا مهاجرت می کردند که امروز به دلیل توسعه تحصیلات در دانشگاه آزاد اسلامی آنها در خود استان کردستان ادامه تحصیل می دهند.

کیانی در بخش دیگری از سخنان خود به شمار اعضای هیات علمی اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز نسبت اعضا هیات علمی به دانشجو در واحد سنندج رقم قابل توجهی است و در حالی که این میزان در دانشگاه آزاد اسلامی کشور نسبت هیات علمی همگن شده ۱ به ۳۷ است این رقم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج یک به ۲۷ است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه واحد سنندج برای توسعه رشته های پزشکی، بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج یکی از اولویت های خود را توسعه و توچه به رشته های پزشکی قرار داده است.

وی افزود: بر اساس مطالعات صورت گرفته و متناسب با نیازهای استان کردستان زمینه برای توسعه و تقویت رشته های پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج فراهم می شود که انتظار داریم در این راستا مسئولان کشوری و استانی نیز ما را کمک کنند.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان اظهار داشت: یکی از دیگر محورهای اصلی فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی در استان، توجه به اقتصاد دانش بنیان با هدف تولید علم به محصول و بهره برداری از آن است.

وی با بیان اینکه بعد از حضور دکتر میرزاده به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته است، گفت: راه اندازی مرکز رشد و همچنین حمایت از واحدهای فناور با هدف کمک به دانشجویان خلاق و نخبه در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه استان کردستان در این حوزه عملکرد بسیار خوبی از خود بر جای گذاشته است.

کیانی در ادامه به برنامه دانشگاه برای کاهش اتکا به شهریه دانشجویی اشاره کرد و افزود: در راستای توجه به این سیاست کشوری نیز دانشگاه آزاد اسلامی در استان کردستان اقدامات را در دستور کار قرار داده است و به همین دلیل انتظار می رود که با مشارکت و همراهی اعضای هیات علمی زمینه برای تحقق این مهم نیز فراهم شود.

وی یکی از راهکارهای اصلی کاهش اتکا به شهریه را ایجاد درآمد در سایر حوزه ها عنوان کرد و یادآور شد: در این راستا قرار است که در حوزه های اقتصاد دانش بنیان، بهره برداری از ظرفیت های آزمایشگاهی در قالب طرح ساها، حمایت از طرح ها و اختراعات اساتید و دانشجویان اقدامات صورت گرفته که خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در این بخش نیز پیشگام است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج به برگزاری همایش های مختلف علمی اشاره کرد و گفت: هدف اصلی دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری همایش های مختلف کمک به رفع مشکلات استان کردستان است.

وی گفت: تمامی همایش های برگزار شده طی سه سال اخیر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در راستای توجه به نیازهای استان کردستان صورت گرفته است و خوشبختانه در این راستا شاهد مشارکت و همکاری خوب شماری از ادارات و سازمان های دولتی استان کردستان بوده ایم و انتظار می رود که این همکاری و مشارکت در سط ح بهتری همچنان ادامه داشته باشد.

کیانی به عملکرد مرکز کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج اشاره کرد و گفت: این مرکز در راستای توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و با هدف توجه به مطالبات موجود در حوزه های فرهنگی و علمی راه اندازی شد و خوشبختانه در طول یک سال اخیر اقدامات و فعالیت های بسیار خوبی از سوی این مرکز انجام شده است.

وی عنوان کرد: چاپ چندین جل کتاب ارزشمند به زبان کردی و متناسب با نیازهای روز، مشارکت در برگزاری همایش های علمی و فرهنگی از جمله دستاوردهای مهم مرکز کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج به شمار می رود.

در جریان برگزاری این نشست خبری علاوه بر دکتر کیانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج، معاونین وی در حوزه های مختلف نیز حضور داشته و هر کدام توضیحاتی را در خصوص فعالیت های واحد سنندج در بخش های مختلف ارائه کردند.

در پایان این نشست خبری از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج از خبرنگاران رسانه های جمعی استان کردستان به دلیل تعامل و همکاری مناسب با دانتشگاه آزاد اسلامی استان کردستان همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر تقدیر شد.