محمدصالح مازنی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیرگروه نیازسنجی پژوهش معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه گفت: سند نیازسنجی پژوهشی ۶ دانش حوزوی انجام شده و ۵ طرح دیگر در دست اجراست.

حجت‌الاسلام محمدصالح مازنی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به برگزاری نخستین کارگاه نیازسنجی پژوهشی دانش‌های حوزوی در حوزه علمیه خراسان اظهار داشت: چند کارگاه آموزشی دیگر برنامه‌ریزی شده که تا پایان امسال برگزار شود.

وی برگزاری کارگاه‌های نیازسنجی پژوهشی در مرکز امامت پژوهی، انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه و تعدادی از مراکز تخصصی دیگر را از برنامه‌های گروه نیازسنجی پژوهشی بیان کرد.

حجت‌الاسلام مازنی با بیان اینکه تلاش داریم نیازسنجی پژوهشی را از غربت در بیاوریم، اظهار داشت: فعالیت‌های این بخش نسبت به حدود ۶ سال پیش که نیازسنجی پژوهشی در حوزه آغاز شده، روند رو به رشد را طی می‌کند.

وی گفتمان‌سازی و فرهنگ‌سازی نیازسنجی پژوهشی را یکی از اهداف شکل گیری این گروه بیان کرد و گفت: تلاش می‌کنیم در جامعه نخبگانی حساسیت نسبت به مقوله نیازسنجی پژوهشی ایجاد شود.

مدیرگروه نیازسنجی پژوهش حوزه‌های علمیه افزود: اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه اهتمام جدی به مقوله نیازسنجی پژوهشی دارند و گروه نیازسنجی پژوهشی به دلیل فهم و درک و هوشمندی بالایی که در بین اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه وجود دارد شکل گرفته است.

حجت‌الاسلام مازنی از اتمام طرح نیازسنجی پژوهشی ۶ دانش حوزوی خبر داد و در مورد طرح‌های در دست اجرا گفت: طرح نیازسنجی پژوهشی ۵ دانش حوزوی همچون فقه سیاسی، اصول فقه، علوم حدیث، مهدویت و کلام در دست اجراست.