قزوین سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – قزوین– نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: ایمان به خدا، وحدت توحیدی و رهبری از مهمترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی بود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی صبح سه شنبه در مراسمی که به‌منظور گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر در شهرستان الوند برگزار شد، به چهار ویژگی انقلاب اسلامی ایران و تفاوت آن نسبت به انقلاب‌های دیگر جهان اشاره و اظهار کرد: «ایمان و عقیده مردم به خدا، نبوت، قرآن، ولایت و امامت» یکی از ویژگی‌های انقلاب اسلامی مردم ایران بود که آن را نسبت به سایر انقلاب‌های جهان متمایز کرده است.

وی افزود: مردم به خوبی درک کرده بودند که سیاست‌های اتخاذ شده از سوی رژیم شاه در مقابل دین و خدا قرار دارد و اقداماتی که آن رژیم انجام می‌دهد آخرت مردم را به تباهی می‌کشاند و اگر شاه حرفی از ائمه اطهار (ع) به میان می‌آورد به خاطر مطامع دنیوی است؛ اما مردم به آخرت اعتقاد و به عدل اجتماعی باور قلبی داشتند.

امام‌جمعه قزوین «وحدت» را ویژگی دوم انقلاب اسلامی ایران دانست و افزود: زمانی که مردم مؤمن ایران به این نتیجه رسیدند که این حکومتی نیست که ما باید داشته باشیم و در این خصوص در مساجد مشورت کردند و از بیانات علما استفاده کردند، به وحدت رسیدند و وحدت آن‌ها وحدتی توحیدی بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین به تشریح وحدت توحیدی پرداخت و تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم به‌جای این‌که ما را به وحدت دعوت کند، به توحید دعوت کرده است و اعتقاد به توحید، وحدتی ماندگار و ناگسستنی در میان مردم ایجاد می‌کند و امام خمینی (ره) نیز ما را به چنین وحدتی دعوت کردند.

وی «رهبری» را عامل سوم در پیروزی انقلاب اسلامی ایران معرفی و تأکید کرد: رهبر انقلاب اسلامی ایران را انسانی الهی، خدایی و خودساخته برعهده گرفت و سخنانش موجب تحول در میان مردم شد و در نهایت انقلاب به پیروزی رسید.

آیت‌الله عابدینی در این خصوص ادامه داد: خداوند متعال مودت کسانی را که واقعاً ایمان آورده و عمل صالح انجام می‌دهند را در دل مردم قرار می‌دهد و امام (ره) نیز از این ویژگی بهره‌مند بودند و مردم به خاطر خدا و تبعیت از رهبری توانستند پیچ‌های دشواری از جمله جنگ تحمیلی و فتنه‌ها را پشت سر بگذارند.

امام‌جمعه قزوین تأکید کرد: زمانی که مردم به ویژگی‌های ایمان به خدا، وحدت و رهبری اعتقاد پیدا کردند و به آن عمل کردند، خداوند عامل امدادهای غیبی را به کمک مردم آورد و این مهم در نتیجه انقلاب ایران را به پیروزی رساند.

وی بیان کرد: عامل امدادهای غیبی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در مقاطع مختلف به یاری ملت ایران آمد و در جنگ تحمیلی، کودتاها، فتنه‌ها و در ماجرای طبس دشمنان را ناکام گذاشت.

نماینده ولی‌فقیه با بیان این‌که با وجود رهبر معظم انقلاب هرگز خلاء در کار انقلاب به وجود نیامد، افزود: سرمایه‌های به وجود آمده انقلاب اسلامی، پس از رحلت امام (ره) با قدرت و صلابت حفظ شد و این مهم به برکت رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب به‌دست آمد.