سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  نامه مجلس شورای اسلامی در خصوص قانون کمیته سه نفره تایید رشته های دانشگاه آزاد منتشر شد.

به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی رضا رهایی معاون آموزشی دانشگاه آزاد در خصوص تایید رشته های این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد اظهار کرد: براساس نامه ای که از سوی رئیس مجلس تدوین شده است کمیته سه نفره مربوط به رشته های این دانشگاه مورد تایید قرار گرفته است.

رهایی گفت: وجه قانونی کمیته سه نفره تایید رشته های دانشگاه آزاد باید از سوی مجلس اعلام شود و براساس نامه رئیس مجلس شورای اسلامی این موضوع مورد تایید قرار گرفته است.

وی افزود: باتوجه به اینکه مجلس شورای اسلامی این قانون را مصوب کرده است بنابراین مجلس باید بگوید که این کمیته قانونی است و یا غیر قانونی.

در همین راستا  نامه مجلس شورای اسلامی که از سوی معاونت حقوقی این نهاد در خصوص تصویب رشته های دانشگاه آزاد در کمیته سه نفره تهیه شده، منتشر شد.

نامه مجلس درخصوص قانون کمیته تایید رشته های دانشگاه آزاد

گفتنی است؛ هفته گذشته منصور کبگانیان از سوی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان نماینده این شورا در کمیته بررسی رشته های دانشگاه آزاد منصوب شد و پس از آن وزارت علوم در اطلاعیه ای اعلام کرد که مرجع تصویب و تایید رشته های دانشگاه آزاد وزارتخانه های علوم و بهداشت است و این قانون به وسیله قوانین و مصوبات بعدی مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی منسوخ شده است.