سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  وزارت علوم در هفته‌ای که گذشت با رویداد‌های متعددی مواجه بود که در این بسته خبری به بیان برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

اعلام سرپرست وزارت علوم بعد از بررسی رای اعتماد در مجلس/ ابلاغ 20اولویت پسادکترا از سوی وزارت علوم

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ وزارت علوم در هفته ای که گذشت با اخبار متنوعی روبه رو بود که به بخشی از آنها در مطلب زیر اشاره شده است.

دانشگاه تهران؛ مؤثرترین دانشگاه ایرانی در رتبه‌بندی «مهندسی» جهان

محمدجواد دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: در حوزه علوم رایانه در بین دانشگاه‌های جامع نام دانشگاه تهران مشاهده می‌شود؛ در بین دانشگاه‌های صنعتی، امیرکبیر، صنعتی شریف و علم صنعت ایران در بین برترین‌های دنیا قرار دارند، در بین دانشگاه‌های غیرمتمرکز نیز دانشگاه آزاد اسلامی در بین دانشگاه‌های برتر دنیا قرار گرفته است.

دهقانی اظهار کرد: در حوزه علوم رایانه در بین دانشگاه‌های جامع نام دانشگاه تهران مشاهده می‌شود.

دانشجویان نباید به دنبال استخدام در مراکز دولتی باشند

علی عباس‌پور رئیس واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی بیان اینکه دانشجویان نباید به دنبال استخدام درمراکز دولتی باشند،گفت: کارآفرینی و خوداشتغالی باید سر لوحه کارها قرار گیرد

وی ادامه داد: داوطلبان باید توجه داشته باشند که کنکور هدف نهایی تحصیل نیست و باید در دانشگاه نیز تلاش کنند.

ابلاغ ۲۰ اولویت پسادکترا از سوی وزارت علوم

وحید احمدی معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: تاکنون از سوی وزارت صنعت ۸۰ اولویت و از سوی وزارت علوم نیز ۲۰ اولویت در حوزه پسا دکترا ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها برای رفع مشکلات بخش صنعت، ارتقاء توانمندی‌های علمی و دانش کارکنان بنگاه‌های اقتصادی و کمک به افزایش توان و مهارتهای علمی متقاضیان فعالیت در مراکز آموزش عالی در محیط واقعی تولید عنوان کرد.

انجام ۱۲ پروژه مشترک جهاد سازندگی و سازمان برنامه و بودجه

طیبی رئیس جهاد دانشگاهی کشور گفت: سازمان برنامه و بودجه انجام ۱۲ پروژه مشترک را با جهاد سازندگی به تصویب رسانده تا نیاز‌های کشور در حوزه‌های مختلف برطرف شود.

وی بیان کرد: در حوزه پژوهش و فناوری اقدامات موثر و کاربردی انجام شده که نتیجه آن تبدیل علم به ثروت و تولید محصولات دانش بنیان است.

ملاکم برای مدیریت شایسته سالاری است

رهبر رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه با جناح بازی در دانشگاه مخالفم، گفت: ملاکم برای مدیریت شایسته سالاری است.

وی ادامه داد:سرمایه کشور و دانشگاه پول و ساختمان نیست بلکه استادان و دانشجویان و همچنین نیروی انسانی همواره باید مورد توجه قرار گیرند.

دانشگاه آزاد علوم پزشکی باید حرف اول را در کشور بزند

ولایتی رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد گفت: دانشگاهی یا این وسعت نیاز به بررسی و تلاش مستمر در جهت ارتقای کیفی دارد.

وی ادامه داد: از زمان تاسیس تاکنون توسعه کمی قابل ملاحظه‌ای دانشگاه داشته تا امکان تحصیلی بر برای جوانان وجود داشته باشد و امکان تحصیل با این توسعه کمی به شهر‌هایی مختلف رسیده است.

هنوز هیئت دولت در خصوص سرپرستی وزارت علوم تصمیم گیری نکرده است

محمد تسلیمی قائم مقام وزیر علوم گفت: سرپرست وزارت علوم توسط رئیس‌جمهور بعد از بررسی رای اعتماد وزرای پیشنهادی مشخص خواهد شد.

وی ادامه داد: تعیین سرپرست وزارت علوم بعد از رای اعتماد سایر وزرا انجام می‌شود.

قائم مقام وزیر علوم گفت: برای سرپرستی وزارت علوم همه گزینه‌ها از جمله وزیر فعلی را در حال بررسی هستیم.