سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – قائم مقام وزیر علوم بر ضرورت شناسایی استعدادها برای کسب رتبه علمی در سطح جهانی تاکید کرد و گفت: برای شناسایی و مدیریت استعدادها باید تمامی سیستم‌ها و مسئولان با یکدیگر هماهنگ باشند و ما در جذب استعدادهای برتر وظیفه‌ای مشترک داریم.

قائم مقام وزیر علوم

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر تسلیمی در مراسم برگزیدگان المپیاد بین‌المللی علمی دانشجویی کشور که امروز در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: برگزاری المپیاد ویژه دانشجویان فرصتی برای تلاش و خودآزمایی دانشجویان است و ما تلاش کردیم زمینه‌ای فراهم بشود که در آن افراد توانایی‌های علمی خود را بروز دهند ضمن اینکه خوشبختانه کشور ایران دستاوردهای علمی بی‌شماری در سطح جهانی دارد که آن را در اختیار جامعه بشری قرار داده است.

وی در ادامه یادی از دانشمند جوان ایرانی پروفسور مریم میرزاخانی نابغه ریاضی دنیا کرد و گفت: این دانشمند جوان ایرانی که اخیرا مرحوم شده‌اند نوعی تلألو جهانی پیدا کرد و نشان داد که در یک گوشه‌ای از جهان دستاوردهای علمی به نسل‌های فعلی و همچنین نسل‌های آینده انتقال پیدا می‌کند و برای آیندگان نیز مایه امید می‌شود.

قائم مقام وزارت علوم همچنین بر مدیریت استعدادها در کشور تاکید کرد و گفت: باید سیاست‌ها و برنامه‌هایی اتخاذ کرد تا براساس آن استعدادهای برتر را در کشور شناسایی و آنها را به درستی هدایت و مدیریت کنیم تا ضمن بهره برداری از این استعدادها، برای آیندگان و جامعه بشری نیز منشاء خدمات موثری شوند که البته دستیابی به این هدف نیازمند این است که خود افراد باور داشته باشند که توانمند هستند و از توانمندی‌های خود استفاده کنند.

دکتر تسلیمی تاکید کرد: برای مدیریت استعدادها در کشور باید به سمتی حرکت کنیم که در آن مقدار زیادی از سیستم‌ها با یکدیگر هماهنگ باشند تا بتوانند استعدادها را بیابند و آن را در جهتی درست و منسجم‌تر مدیریت کنند تا درنهایت به حرفه‌مند شدن صاحبان استعدادها منجر شود.

قائم مقام وزیر علوم در پایان خاطرنشان کرد: تمامی سیستم‌ها و مسئولان در جذب استعدادها وظیفه مشترک دارند و تا زمانی که برای کشف و شناسایی استعدادها تلاشی نکنیم نمی‌توانیم به جایگاه خود در عرصه علمی جهانی دست یابیم.