حجت الاسلام محمود رضا جمشیدی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور از تاسیس ۴۸۰ حوزه علمیه خواهران و ایجاد ۳۷۰ هسته پژوهشی خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمودرضا جمشیدی عصر دوشنبه در حاشیه بازدید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مرکز داده امین اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حوزه علمیه خواهران رشد چندانی نداشت اما به برکت انقلاب امروز ۴۸۰ مدرسه علمیه در سراسر کشور دایر است.

وی با اشاره به نحوه فعالیت‌های ارتباطی و فناوری در این مرکز افزود: مرکز داده امین حوزه‌های علمیه خواهران ظرفیت استقرار ۲ هزار سرور را دارد، در حالی که اکنون کمتر از ۲۰۰ سرور در آن فعال است.

وی بیان کرد: نزدیک به ۳۷۰ هسته پژوهشی از فارغ‌التحصیلان حوزه‌های علمیه خواهران، ۱۷۰ کانون علمی و بیش از ۱۰ هزار مبلغ سازمان یافته در حوزه علمیه خواهران به فعالیت می‌پردازند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: تلاش می‌کنیم طلبه‌ای که وارد این حوزه می‌شود بعد از خروج از حوزه، طلبه‌ای تاثیرگذار بوده و سبب رشد جامعه شود.

وی با بیان اینکه فضای مجازی برای طلاب خواهر فرصتی مناسب برای تبلیغ است، افزود: با فعالیت پایگاه کوثرنت فرصتی مناسب برای حضور طلاب خواهر در امر تبلیغ فراهم آمده و خروجی کوثرنت منجر به تاسیس صدها مرکز مجازی در مباحث مختلف علمی، آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و… خواهد شد.

وی در پایان عنوان کرد: مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به گستردگی کل کشور است و امروزه حوزه علمیه خوهران استان قم با همه استان‌ها همراهی داشته و در برنامه‌ریزی‌ها به صورت مشترک عمل می‌کنند.