محمود واعظی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و بکارگیری ابزارهای مدرن در حوزه‌های علمیه ابراز خرسندی کرد و گفت: وزارت ارتباطات حمایت خود را از حوزه علمیه خواهران اعلام می کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، محمود واعظی عصر دوشنبه در حاشیه بازدید از مرکز داده امین در حوزه‌های علمیه کشور بیان کرد: خوشبختانه اقدامات نرم افزاری خوبی در حوزه‌های علمیه خواهران انجام شده است، در حالی که این مرکز مسائل سخت افزاری را نیز مورد توجه ویژه قرار داده است.

وی گفت: اقدامات نرم افزاری صورت گرفته در این مرکز به صورت بومی است و این امر نشان‌دهنده این است که از این ظرفیت می‌توان در تولید انواع و اقسام این برنامه‌ها استفاده کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کاهش استفاده غیراخلاقی از فضای مجازی را دغدغه بزرگ این وزارت بیان کرد و با بیان اینکه وزارت ارتباطات زیرساخت‌های ارتباطی را در کشور ایجاد می‌کند افزود: خرسندیم که پس از ایجاد زیرساخت‌ها، نتیجه اقدامات خود را در فعالیت‌های باکیفیت مراکزی چون حوزه‌های علمیه خواهران مشاهده می‌کنیم.

واعظی بیان کرد: چنانچه نتیجه زیرساخت‌های ایجاد شده توسط وزارت ارتباطات صرف فعالیت‌های تبلیغی در حوزه‌های علمیه شود مسئولان فعال در این حوزه در انجام اقدامات خود مصمم‌تر می‌شوند.

وی گفت: از آنجایی که ایران ام القرای جهان اسلام است باید در زمینه‌های مختلف از جمله فناوری پیشرفت زیادی داشته باشد و از قدرت‌های بومی در این زمینه استفاده کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در دنیای امروز باید شاهد ترویج تفکر اسلامی با تکیه بر فضای مجازی و ارتباطات باشیم، افزود: نحوه بهره گیری از فضای مجازی در ایران باید الگویی برای سایر کشورهای دنیا باشد و باید تسلط به آموزه‌های دینی در استفاده از ابزارهای مدرن را به دیگران نشان دهیم.

از حوزه علمیه خواهران حمایت می‌کنیم

وی ضمن قدردانی از پیشرفت ارتباطات در حوزه دین افزود: با پیشرفت روزافزون در حوزه فناوری، امروزه می‌توانیم هر چیزی که در حوزه قرآن و احادیث می‌خواهیم با یک کلیک به دست آوریم.

واعظی با اشاره به دستاوردهای بسیار حوزه علمیه خواهران افزود: حوزه علمیه خواهران در بخش فناوری با ظرفیت بالای خود قدرت پوشش سایر حوزه‌ها را نیز دارد.

وی بیان کرد: دیتاسنتری که در حوزه علمیه خواهران وجود دارد ظرفیت عظیمی را برای این مرکز به وجود آورده که می‌تواند الگوی مناسبی در سطح کشور باشد.

واعظی افزود: اگر مسلمانان کشورهای دیگر به قم بیایند و فعالیت‌های نهادهای حوزوی در عرصه ارتباطات را مشاهده کنند، قطعا نسبت به دستاوردهای نظام و نگاه آینده‌نگر و جامع مدیران این مراکز نسبت به فعالیت‌های نوین پژوهشی و آموزشی پی می‌برند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه وزارتخانه از نظر مالی در حد توان از حوزه علمیه خواهران حمایت خواهد کرد، افزود: باید سازوکاری را برای پیشرفت‌های ارتباطی حوزه علمیه خواهران ایجاد کنیم و نباید به دنبال کسب سود از این مرکز باشیم.

وی تصریح کرد: وزارت ارتباطات در آینده نیز حمایت‌های لازم را از حوزه علمیه خواهران در بخش ارتباطات و فناوری خواهد داشت.