اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – گزارش اقدامات صورت گرفته در جهت اجرای ماموریت های واسپاری شده به دانشگاه ها در راستای اجرای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی ارائه می شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت با اعلام این خبر گفت: چهارمین اجلاس معاونین آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور روز پنجشنبه ۱۵ بهمن ماه ۹۴ در سالن امام جواد وزارت بهداشت برگزار می شود.

وی افزود: در این همایش گزارش اقدامات صورت گرفته در جهت  اجرای ماموریت های واسپاری شده به دانشگاه ها در راستای اجرای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی ارائه می شود.

لاریجانی گفت: به منظور رصد اجرای برنامه های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی در سطح کشور، شورای هماهنگ کننده های مناطق آمایشی و شورای بررسی کمیته تحقیق و توسعه معاونت به صورت ویژه این امر را پیگیری می کنند.

وی افزود: با وجود اینکه بیش از چند ماه از آغاز اجرای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی نمی گذرد، ‌خوشبختانه شاهد حرکت و جنبش چشمگیری در بین دست اندرکاران نظام آموزش علوم پزشکی کشور هستیم.

معاون وزیر بهداشت گفت: منطقه بندی آمایشی کشور بستر مناسبی را برای اجرای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی ایجاد کرده و با واسپاری ماموریت ها به مناطق آمایشی همکاری خوبی در این راستا در بین دانشگاهها و دانشکده های مستقر در مناطق ایجاد شده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اضافه کرد: هدف این است که هر ماموریت در سطح ملی نهادینه شود و بر همین مبنا انتظار می رود علاوه بر گفتمان جمعی که درون هر منطقه ایجاد شده، تعامل سازنده ای نیز بین مناطق آمایشی برقرار شود.

وی افزود: در برهه زمانی فعلی تمام سعی معاونت آموزشی وزارت بهداشت در راستای ایجاد این تعامل ملی است و چهارمین اجلاس معاونین آموزشی با هدف آشنایی مناطق آمایشی با نحوه عملکرد یکدیگر و استفاده از تجربیات موفق در پیشبرد بهتر برنامه های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی برگزار خواهد شد.

لاریجانی اظهار داشت: اجرای برنامه های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی به صورت نظام مند در حال پیگیری است و اخیرا نیز هماهنگ کننده های مناطق ده گانه آمایشی کشور در معاونت آموزشی منصوب شده اند.

وی گفت: جلسات هماهنگ کننده های مناطق آمایشی به صورت هفتگی در معاونت آموزشی برگزار می شود و ضمن اطلاع رسانی درخصوص روند پیشرفت برنامه ها در هر منطقه، تجربیات مناطق از طریق هماهنگ کننده ها، در سطح کشور انتشار می یابد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: همانطور که پیش تر از این عنوان شده بود،‌ طرح های دانشگاهها و مناطق آمایشی که در راستای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی تدوین شده باشد به صورت ویژه در ستاد وزارت بهداشت پیگیری خواهد شد و یکی دیگر از وظایف هماهنگ کننده های مناطق آمایشی تسهیل فرایند رسیدگی به این امور در معاونت آموزشی است.

لاریجانی با بیان اینکه کلیه طرح های واصله در راستای برنامه های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی بررسی می شود گفت: پیرو مکاتباتی که با قطب های علمی و انجمن های علمی کشور صورت گرفته و از ایشان خواسته شده طرح های مرتبط با برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی را به معاونت آموزشی ارسال کنند، ساز و کار ویژه ای برای بررسی طرح ها در معاونت آموزشی ایجاد شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اضافه کرد: این طرح ها طی مراحلی در شورای بررسی کمیته تحقیق و توسعه و شورای مدیران معاونت آموزشی بررسی می شود و متناسب با ماموریت های واگذار شده به مناطق آمایشی و مراکز آموزش عالی درخصوص این طرح ها و نحوه حمایت از اجرای آن تصمیم گیری می شود.