1436854486052_images (4).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  همزمان با فرارسیدن ایام الله دهه فجر مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان، جشنواره ای را با عنوان “جشنواره انقلاب ماندگار” ویژه دانشجویان سراسر کشور را برگزار می کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، مرتضی فاضلی، مدیر آموزشهای فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها با اعلام این خبر درخصوص اهداف برگزاری این جشنواره گفت: از آنجا که نسل چهارم انقلاب که جوانان و به ویژه دانشجویان امروز دانشگاههای کشور را شامل می‌شوند شناخت و ذهنیت کمتری نسبت به وقایع و اتفاقات روزهای اول انقلاب دارند آشنایی این نسل با جریانات و حوادث آن روزها تأثیر به سزایی در بینش سیاسی، نگرش فکری و چارچوب اعتقادی آنان خواهد داشت.لذا تبیین تفکرات و جریانهای فکری مبارزان و پیشگامان صدر انقلاب و دستاوردهای ملی منطقه‌ای آن و کارآمدی نظام جمهوری اسلامی در ایفای نقش راهبردی سایر کشورهای منطقه بویژه ملل مسلمان اهمیت به سزایی در هویت ملی میهنی جوانان این مرز و بوم خواهد داشت تا درک صحیحی از این حرکت مردمی داشته باشند.

مدیر آموزشهای فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها تاکید کرد: از سوی دیگر تأکید مقام معظم رهبری بر جوانان همواره بر این بوده که انقلاب را با ریشه‌ها و مبانی فکری و منطقیش درست بشناسند و یک نگاه کلان به دور از جزیی‌نگری به این حرکت عظیم اجتماعی داشته باشند. بنابراین مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان جشنواره انقلاب ماندگار را جهت آشنایی هرچه بیشتر و بهتر نسل چهارم انقلاب با دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران پس از گذشت سه دهه برگزار می‌نماید.

فاضلی در خصوص منابع مورد مطالعه جهت حضور در این جشنواره گفت: منبع اصلی جهت شرکت در این جشنواره درس «دستاوردهای کلان انقلاب اسلامی» که در وب‌سایت این مرکز با بهره‌گیری مباحث دکتر منوچهر محمدی استاد دانشگاه تهران تهیه و تدوین شده است. در این درسنامه که در چهار جلسه ارائه شده دستاوردهای انقلاب اسلامی به ترتیب در چهار سطح ملی منطقه‌ای، بین‌المللی و تاریخی بررسی شده است.

مدیر آموزشهای فرهنگی سیاسی نهاد رهبری در دانشگاهها تصریح کرد: علاوه بر این درس، شرکت‌کنندگان می‌توانند از سایر منابع مانند «گفتارهایی پیرامون انقلاب اسلامی» از استاد رحیم‌پور ازغدی، دکتر پرویز امینی، دکتر شهریار زرشناس و… به عنوان منبع مطالعاتی بهره گیرند.

مدیر آموزشهای فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها در مورد زمان برگزاری این جشنواره اضافه کرد: تاریخ برگزاری جشنواره «انقلاب ماندگار» از ۱۲ بهمن‌ماه سال جاری آغاز شده و تا ۱۲ اسفندماه ادامه خواهد داشت و به برگزیدگان جوایز نفیس از جمله تبلت، تلفن هوشمند، کمک هزینه سفر زیارتی عتبات عالیات و مشهد مقدس، کارت هدیه نقدی و جوایز نفیس فرهنگی اهدا خواهد شد.

به نقل از ماوا، ارائه گواهی‌نامه آموزشی درس‌های مرتبط با جشنواره نیز از دیگر مزایای شرکت در این جشنواره است و دانشجویان جهت اطلاع بیشتر از این جشنواره می توانند به وب سایت آموزش مجازی دانشگاهیان به آدرس http://ec.nahad.ir مراجعه نمایند.