1445348011739_rostami.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه پیام نور بر ضرورت استفاده از ظرفیت مناطق آزاد برای راه اندازی رشته های مورد نیاز این دانشگاه تاکید کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر رستمی ابوسعیدی در جلسه مشترک با مدیرعامل منطقه آزاد اروند ضمن گرامیداشت دهه فجر با بیان اینکه احداث و راه اندازی واحدها و مراکز دانشگاه پیام نور در مناطق آزاد اروند به دلیل همجواری با کشورهای عراق و حاشیه خلیج فارس در اولویت کاری دانشگاه پیام نور است، تاکید کرد: دانشگاه پیام نور با توجه به اصل دیپلماسی علمی می تواند همکاری نزدیکی با منطقه اروند و کشورهای همسایه داشته باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور افزود: یکی از رسالت های دانشگاه پیام نور ارائه آموزش های مبتنی بر IT و فناوری اطلاعات است و این دانشگاه می تواند با استفاده از ظرفیت های مناطق آزاد رشته های مورد نیاز منطقه را به شکل بین المللی و تا سطح کارشناسی ارشد در فاز اول راه اندازی نماید.

وی با اشاره به اشتراک فرهنگی کشورمان با کشورهای حاشیه خلیج فارس تصریح کرد: این دانشگاه همچنین می تواند در گسترش ارزش های فرهنگی انقلاب نقش موثری ایفا نماید.

مهندس زمانی مدیرعامل منطقه آزاد اروند نیز در این جلسه گفت: توجه ویژه دولت به مناطق آزاد و ظرفیت های بی نظیر این مناطق، فرصتی مغتنم برای همکاری نزدیک با دانشگاه پیام نور است.

وی افزود: دانشگاهیان می توانند بیشترین کمک را در زمینه توسعه فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و آموزش عالی داشته باشند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور، مهندس زمانی در پایان با اشاره به آبادان و خرمشهر به عنوان یادگار ۸ سال دفاع مقدس، ابراز امیدواری کرد که بتوانیم با همکاری دو جانبه توسعه شایسته ای را برای این مناطق به ارمغان بیاوریم.