1433667099404_yazdan.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اشاره به طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بدهکاران این صندوق گفت: براساس این طرح، دانش‌آموختگانی که به این صندوق بدهکار بوده و به علت عدم پرداخت به موقع اقساط دارای جریمه دیرکرد هستند، می‌توانند به مناسبت دهه فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن با مراجعه به سامانه صندوق رفاه دانشجویان و بازپرداخت یک جای بدهی خود، از این بخشودگی استفاده نمایند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهندس ذوالفقار یزدان‌مهر در نشست خبری که در صندوق رفاه دانشجویان برگزار شد، گفت: به مناسبت فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر و سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در راستای مراعات شرایط دانش‌آموختگان بدهکار به صندوق رفاه دانشجویان و تسهیل بازپرداخت بدهی، با پیشنهاد صندوق رفاه و تصویب هیات امنا طرح بخشودگی تا صددرصد جرایم دیرکرد بدهی بدهکاران فقط برای یک بار در ایام دهه فجر اجرا می‌گردد.

وی ادامه داد: به موجب این طرح دانش‌آموختگانی که به این صندوق بدهکار بوده و به علت عدم پرداخت به موقع اقساط دارای جریمه دیرکرد هستند می‌توانند از ۱۲ تا ۲۲ بهمن‌ماه با مراجعه به سامانه صندق رفاه دانشجویان به نشانی www.bp.swf.ir و بازپرداخت یکجای بدهی خود از این بخشودگی استفاده نمایند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در مورد کمترین و بیشترین میزان بدهی توضیح داد: کمترین میزان بدهی مربوط به سال ۱۳۵۶ و به مبلغ ۱۵ هزار ریال و بیشترین میزان بدهی مربوط به دانش آموخته‌ای که میزان ۴۷۰ میلیون ریال بوده که متعلق به وام ودیعه مسکن ویژه نخبگان و وام ویژه دکتری هست.

مهندس یزدان‌مهر با بیان اینکه بیشترین میزان جریمه ۳ میلیون و ۲۵۴ هزار تومان است، در مورد تعداد بدهکاران اظهار کرد: تعداد بدهکاران معوق صندوق ۴۶۵ هزار و ۱۶۸ نفر و به مبلغ ۱۶۲۰ میلیارد ریال است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در پایان با اشاره به طرح بخشودگی ۵۰ درصدی جرایم در شهریور و مهرماه جاری گفت: در طرح بخشودگی ۵۰ درصدی جرایم که در شهریور و مهر سال جاری برگزار گردید، حدود ۴۹۷ نفر در فراخوان شرکت کردند و مبلغ ۶۴۰ میلیارد ریال از بدهی‌های معوق و جاری صندوق وصول گردید.