1418541394662_Rouhollah Vahdati-12.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیر کل دانشجویان داخل سازمان دانشجویان وزارت علوم از راه اندازی دفاتر امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی در برخی از دانشگاه‎ها و استان ها خبر داد و گفت: تاکنون این دفاتر در پنج استان راه اندازی شده است.

صمد حاج‌جباری در گفت وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با تاکید بر اینکه دفاتر کنسولی با هدف رفاه حال دانشجویان غیرایرانی و تسهیل امور تحصیلی آنان راه اندازی می شود، افزود: دانشجویان غیر ایرانی برای تمدید اقامت، مهاجرت، صدور ویزا و به طور کلی امور کنسولی خود باید به دفتر کنسولی مرکزی در تهران مراجعه کنند اما با راه اندازی این دفاتر در برخی استان ها و دانشگاه‌ها از تردد این دانشجویان کاسته می شود.

وی از راه اندازی دفاتر کنسولی در پنج استان کشور خبر داد و گفت: این دفاتر در دانشگاه‌های شیراز، اصفهان، مشهد، قم و قزوین ایجاد شده و پذیرای متقاضیان سراسر استان هستند. حتی افرادی که در کنکور سراسری در دانشگاه‌های غیر انتفاعی پذیرش می شوند نیز می‌توانند به این دفاتر مراجعه کنند.

مدیرکل دانشجویان داخل سازمان دانشجویان وزارت علوم از راه اندازی دفتر کنسولی در استان کرمان به مناسبت دهه فجر خبر داد و افزود: علاوه بر راه اندازی دفتر کنسولی استان کرمان، دفتر کنسولی در دانشگاه‌های علمی کاربردی، پیام‌نور و دانشگاه تهران نیز تا اواخر بهمن‌ماه راه اندازی می‌شود.